Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyKonec spekulací. Telefonů Nokia s Androidem se zatím nedočkáme!

Konec spekulací. Telefonů Nokia s Androidem se zatím nedočkáme!

Když se na sociální službě LinkedIn na okamžik objevila nabídka pracovní pozice pro vývojáře, kteří mají velké znalosti programovacích jazyků C/C++ a JAVA, mnozí (a nejen čeští) blogeři propadli dojmu, že Nokia konečně ?dostala rozum? a snad už připravuje v laboratořích první telefony s Androidem. Jak se později ukázalo ? mýlili se.

Vše na pravou míru za několik hodin uvedl Doug Dawson, který v Nokii pracuje jako šéf Media Relation. Na jeho profilu na Twitteru bylo zveřejněno několik krátkých zpráv, ve kterých objasňuje, jak to s onou pracovní pozicí ve skutečnosti bylo.

Nokia nedávno představila HERE, první lokalizační cloudovou službu, jež nabízí mapy a lokalizační systémy dohromady, a to napříč operačními systémy. Služba bude dostupná nejen na Windows Phone, ale i Firefox OS, iOS a Android.

A toho se právě onen pracovní inzerát týkal. ?Ničeho jiného,? napsal Dawson a definitivně tak uťal spekulace o tom, že Nokia uvažuje a výrobě mobilních telefonů se systémem Googlu.

Here

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře