Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyTržní hodnota Applu přesáhla rekordních 900 miliard dolarů

Tržní hodnota Applu přesáhla rekordních 900 miliard dolarů

Apple se stal první americkou společností, jejíž tržní hodnota stanovená na základě aktuálního kurzu akcií překročila hranici 900 miliard dolarů. Cena výrobce iPhonů vzrostla po čtvrtečním oznámení čtvrtletních výsledků, které překonaly odhady analytiků.

Apple zvýšil ve čtvrtém finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 19 procent na 10,71 miliardy dolarů. Firma rovněž oznámila, že v uplynulém období prodala 46,7 milionu telefonů iPhone.

V tržní hodnotě je Apple ve Spojených státech na prvním místě před dalšími technologickými firmami Alphabetem, Microsoftem a Amazonem.

Společnost Apple se zpočátku soustřeďovala na výrobu osobních počítačů. V uplynulých deseti letech však začala nabízet i populární hudební přehrávač iPod, mobilní telefony iPhone a tablety iPad. Před nedávnem spustila také streamovací službu Music a v pátek 3. listopadu, tedy včera, začala prodávat očekávaný telefon iPhone X.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře