Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyKonec čekání. Apple zahájil prodej špičkového iPhonu X

Konec čekání. Apple zahájil prodej špičkového iPhonu X

Dnes se oficiálně začal prodávat iPhone X, nejlepší chytrý telefon v historii společnosti Apple. Základní model nabízí 64GB paměť a v tuzemských obchodech se nabízí za 29 990 Kč. Za provedení s 256GB pamětí případní zájemci zaplatí 34 490 Kč.

iPhone X se vzhledem se výrazně liší od loňských sedmiček i aktuálních modelů 8 a 8 Plus. Novinka má okolo displeje jen velmi tenké rámečky. Zmizelo také ikonické domovské tlačítko, které bylo nedílnou součástí chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka už od prvního iPhonu. Telefon se nově probouzí gestem, a to poklepáním na obrazovku.

Displej smartphonu zakrývá prakticky celou čelní stranu a nabízí rozlišení 2 436 × 1 125 obrazových bodů. A to při úhlopříčce 5,8 palce. Jde mimochodem o OLED panel, který by měl vynikat především špičkovým barevným podáním.

Neschází ani odemykání telefonu rozpoznáním obličeje, tedy technologie, kterou Apple nazval Face ID. Face ID má být bezpečnější než Touch ID. Díky schopnosti iPhonu X učit se rozezná Face ID uživatele i po změně účesu, s brýlemi nebo narostlými fousy.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře