Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyTranscend JetDrive Go 300 je neobyčejná fleška pro iPhone

Transcend JetDrive Go 300 je neobyčejná fleška pro iPhone

Na tuzemský trh míří nový flash disk s lightning konektorem pro mobilní zařízení značky Apple. Má označení JetDrive Go 300 a jeho výrobcem je značka Transcend.

V případě, že vašemu iPhonu došla volná paměť, JetDrive Go 300 umožní její jednoduché uvolnění. Za tímto účelem je „fleška“ vybavena dvěma konektory. Port lightning slouží k připojení k telefonům a tabletům od Applu, zatímco USB 3.1 Gen 1 k počítačům s OS X nebo Windows.

Při použití USB portu dosahuje disk přenosové rychlosti na úrovni 130 MB/s. To znamená, že např. film o velikosti 4 GB lze zkopírovat za pouhých 31 vteřin. Standardní konektor lightning byl podle výrobce záměrně prodloužen, aby bylo snadné ho připojit i k zařízením, která jsou opatřena masivním ochranným obalem.

173f4fb0-db16-487d-adcb-0cc5b59ee128

Z obchodu App Store lze zdarma stáhnout speciální aplikaci JetDrive Go. Ta umožňuje jednoduché tvoření a synchronizaci záložní kopie obsahu iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch. Dále je flash-disk vybaven prohlížečem fotek, hudby a souborů Office, iWork a PDF. Aplikace automaticky přiřazuje soubory k příslušným adresářům, díky čemuž uživatel vždy okamžitě najde to, co hledá.

JetDrive Go 300 získal certifikát MFi, což zaručuje jeho plnou podporu produktů firmy Apple. Dostupná barevná provedení disku jsou černé a stříbrné. Doporučené koncové ceny činí 1 599 s DPH pro provedení 32 GB a 2 299 s DPH pro variantu 64 GB. Na výrobky se vztahuje dvouletá záruka.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře