Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeTop Eleven: Skoro ten nejlepší fotbalový manager

Top Eleven: Skoro ten nejlepší fotbalový manager

Dnes si představíme jeden z nejlepších manažérských simulátorů, který strčí do kapsy i známe tituly od EA. Hlavním tahounem je bezesporu online hraní, kde vyzvete reálné soupeře z celého světa. V lize tak můžete potkat Němce, Řeka, Maďara nebo třeba Japonce.

Ihned po vydání přišel ohromný úspěch!

Hra se nemusela moc na App Storu a Google Play probíjet mezi tisícemi aplikací. Své místo si vydobyla již předtím,a to na sociální síti Facebook. Nejsem fanouškem tohoto žánru a přiznám se, že naposledy jsem hrál FarmVille před třemi lety

Nedával jsem studiu velké šance, protože vím, jak „kvalitní“ hry na sociálních sítích jsou. Z počátku jsem si myslel, že je to jen další onlinovka, která časem donutí hráče neustále klikat, starat se o vše možné a věnovat hře stále více času. To byl asi hlavní důvod, proč jsem se do těchto her nehrnul. Čas je pro nás velmi drahocenný a tak jsem velmi ocenil, když jsem zjistil, že Top Eleven vám zabere denně cirka 5 minut.

Ptáte se, proč se zabývám hrou, která je na sociální síti? Odpověď je jednoduchá. Má totiž i svou oficiální aplikaci, kterou si je možno stáhnout zdarma do jakéhokoliv chytrého telefonu.

Registrace

Zde doporučuji registraci přes Facebook, protože v chytrých telefonech je někdy problém propojit účet se samotnou registrací do hry. Na začátku jste dotázáni, jestli chcete otravovat své přátele svými úspěchy nebo nikoliv. Žádné výhody za to nejsou a tak mi to přijde trochu zbytečné. Po úspěšné registraci se dostáváte do hry, kde si zvolíte název týmu, jméno stadionu, znak klubu, domácí a venkovní dresy, základní jedenáctku, formaci a sponzory. Hra myslí i na úplné začátečníky a nabízí velmi podrobný návod, jak se v ní vyznat a naučí vás základní principy. Možností ve hře je spousty a proto si vyčleňte na projetí návodu asi 10 minut.

Tokeny

Znak klubu a dresy si zvolíte na začátku zdarma, ale jakákoliv další změna je již placena ve formě tokenů. Tokeny jsou taková náhražka mikrotransakcí, které se ale dají vydělat i bez toho, abyste do hry vráželi reálné peníze. Samozřejmě první varianta trvá o něco déle. K výdělku tokenů bude zapotřebí podepsat TV práva. Začátečníkům je umožněno podepsat dvě varianty práv. Ta první vám zaručuje stálý příjem tokenů a nezáleží na tom, jestli se do hry v ten den přihlásíte nebo ne. Druhá varianta naopak vyžaduje alespoň jednodenní přihlášení, abyste token dostali a navíc každý 4tý den dostanete jeden navíc. Za tokeny si toho můžete koupit spoustu. Ve hře je otevřen obchod, ve kterém můžete nakoupit vše pro váš klub a to od dresů, znaků, zdravotních balíčků až po oficiální dresy, které jsou ale opravdu drahé.

Transfery

Tokeny také budete využívat na trhu přestupů, kam umísťují reální hráči fotbalisty, kterých se chtějí zbavit. Jejich nákup je zde realizován ve formě aukcí, kdy ten, kdo podá nejvyšší nabídku, vyhrává. Nabídky stojí jeden token. Pokud vás někdo přehodí, musíte proces opakovat. Když aukci vyhrajete, získáváte hráče a za něj musíte zaplatit klasickými penězi ve hře. Tyto peníze vyděláváte skrze sponzory, ligu i pohár, popřípadě prodejem hráčů. V týmu máte také skauty, kteří vyhledávají opravdové špílmachry. Jejich cena je ale opravdu ze začátku velmi astronomická a navíc je k nim započítán poplatek 50 tokenů, takže jejich služeb asi nevyužijete.

Trénink

K tomu, aby hráči byli dobří, musíte s nimi trénovat. Nebudete ale vytvářet složitý plán a tréninková cvičení. Zde je vše zaobaleno do tří kategorií a jsou jimi protažení, sprinty a přátelák. Každý hráč má svoji křivku růstu zkušeností a daná kategorie tréninku jim tyto zkušenosti navýší postupně o 10 %, 20 % a 30 %. Musíte si ale dát pozor na jejich kondici, protože nejtěžší trénink hráče velmi unavuje a mohlo by se stát, že jejich kondice nebude pro zápas dostatečná. Pak hrozí špatný výkon v zápase a dokonce i zranění na delší dobu.

Liga a pohár

Hra vás automaticky zařadí do té nejnižší ligy a to je 4. okresní přebor. V lize hraje 14 týmů: každý s každým hraje dvakrát. Na konci sezóny postupuje horní polovina do vyšší soutěže a dolní zůstává, protože nemá kam spadnout. Další pravidla ligy si můžete najít přímo ve hře, kde je popsáno vše důležité.

V poháru si nejdříve zahrajete kvalifikační kola a potom přecházíte na takzvaného pavouka. Opět jsou ve hře vysvětlena veškerá pravidla a je k nim snadný přístup. Pokud skončíte v TOP 4, budete kvalifikováni do ligy mistrů, ale vzhledem k tomu, že váš tým je teprve na začátku, moc úspěchů si v tomto poháru neslibujte.

Stadion

Tato sekce dlouho v aplikaci pro chytré telefony chyběla, teprve až nyní do ní byla přidána. V této sekci se staráte nejen o stadion, ale i o jeho okolí. Vylepšujete parkoviště, tribuny, osvětlení, tréninkové centrum a tak dále. Vše ale stojí peníze a čas. Ke zrychlení můžete použít tokeny, ale nejspíše se vám to nevyplatí, nebo alespoň ne na začátku. Vylepšené budovy přidávají větší kapacitu hlediště, rychlejší trénink hráčů nebo třeba výhodu v zápasech ve formě bonusu držení míče.

Sledování zápasu

Ve hře je kategorie, která se jmenuje rozpis. Zde vidíte jaké zápasy a kdy vaše mužstvo bude hrát. Jednotlivé zápasy budete moci sledovat online. Bohužel je sledování pouze ve formě textového popisu a statistik. Pokud sledujete svůj tým, dostáváte opět bonus ve formě 8 % držení míče navíc, což není k zahození.

Závěr

Ačkoliv to nyní může vypadat složitě, tato hra vás nebude kdovíjak otravovat ani časově brzdit. K vašemu profilu se můžete připojit na Facebooku, v mobilu nebo na stránkách výrobce. Hře nemám naprosto co vytknout a tak jí dávám plný počet a důrazné doporučuji.

Celkové hodnocení: 10/10

Web hry
Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Top Eleven/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře