Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyApple iPad mini 2 dostane displej Retina s hustotou 324 ppi

Apple iPad mini 2 dostane displej Retina s hustotou 324 ppi

Lehoučký a padnoucí do ruky, avšak s displejem, který je na dnešní dobu spíše průměrný. S příchodem druhé generace se to změní. Zahraniční server BGR informoval, že Apple pracuje na nové verzi iPadu mini, která bude osazena displejem Retina s vysokým rozlišením.

7,9palcová obrazovka, o jejíž výrobu se postará firma AU Optronics, by měla mít rozlišení 2048 × 1536 px, což by znamenalo hustotu 324 obrazových bodů na palec.

Právě slabé rozlišení displeje jedním z největších nedostatků současného iPadu mini, podobný krok ze strany Applu by proto byl zcela pochopitelný a logický; při porovnání s konkurencí, např. Nexusem 7, produkt s iOS v tomto ohledu ztrácí.

Pokud se tyto informace potvrdí, druhá generace iPadu mini se stane novým lídrem v oblasti tabletů. K jejímu představení ale nedojde dříve než v srpnu, upozorňuje zpráva.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře