Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyJak na neomezený jailbreak iOS 6.x s Evasi0n

Jak na neomezený jailbreak iOS 6.x s Evasi0n

Po dlouhém čekání se jablíčkáři nakonec přeci jen dočkali. Skupina nadšenců vystupující pod názvem Evad3rs vydala neomezený (untethered) jailbreak mobilních přístrojů s iOS 6.x, který představuje spásu pro spoustu uživatelů. Jailbreak je o volnosti, o otevřenosti systému a instalaci aplikací, které by se do App Storu nikdy nedostaly.

Pakliže patříte do jablečné komunity a nejste zrovna dvakrát spokojeni s mírou uzavřenosti systému iOS, ani na chvilku neváhejte. Jailbreak se rozděluje na omezený a neomezený, tj. tethered a untethered. První je závislý na počítači, ke kterému musí být v průběhu zapnutí přístroj připojený. Při odemknutí druhou metodou můžete své zařízení zapínat a vypínat dle libosti.

K odemknutí systému iOS 6.x slouží nástroj Evasi0n, který si můžete stáhnout ze stránek tvůrců zde: http://evasi0n.com/

Evasi0n podporuje tato zařízení:

  • iPad Mini a iPad 2., 3. a 4. generace
  • iPhone 5, 4S, 4 a 3GS
  • iPod touch 4. a 5. generace

Jak na to:

Dříve než začnete s jailbreakem, doporučujeme provést zálohu celého zařízení. Připojte jej k počítači a spusťte iTunes. Zálohovat můžete i přes iCloud.

Pokud používáte ochranu heslem, vypněte ji: Nastavení => Obecné => Kódový zámek.

Na vašem počítači s Windows ukončete všechny programy Applu. Ano, na mysli máme iTunes a Xcode, máte-li je nainstalované.

Spusťe program evasi0n, připojte vaše iZařízení k počítači USB kabelem a klikněte na tlačítko Jailbreak. Poté pustupujte podle pokynů. Samotný jailbreak může trvat i několik minut, buďte proto trpěliví a zbytečně neplašte.

Po restartu zařízení budete mít na ploše ikonu Jailbreak. Jednou, opakujeme pouze jednou, ji stiskněte. Na displeji problikne na okamžik černá obrazovka a jailbreak se dokončí. Zařízení se restartuje a dohrají se do něj další nezbytné soubory. Po dokončení restartu budete mít na ploše ikonu alternativního tržiště Cydia.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Zkoušel již někdo tento návod? Zejména mě zejímá jestli funguje na všechny BB?

  2. evasi0n nieje jediny dostupny jailbreak..ja som pouzil sn0wbreeze
    Ondra: Tu si mozes skontrolovat ci ti pojde JB .. (ide na vsetky fw)
    sk.jailbreak-me.info

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře