Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyTo je ale pádlo! ZTE vyvíjí Windows Phone 8 telefon s Full...

To je ale pádlo! ZTE vyvíjí Windows Phone 8 telefon s Full HD rozlišením

Po HTC, Sharpu a Oppo zřejmě připravuje smartphone s Full HD rozlišením i výrobce ZTE. Model s dosud neupřesněným názvem nabídne 5,9palcový displej a operační systém Windows Phone 8 od Microsoftu. Fotografii jeho předsériového vzorku dnes publikoval server GSMInsider.

J Butterfly se stal oficiálně prvním mobilním telefonem s rozlišením 1920 × 1080 px. Panelem se stejným počtem pixelů jsou vybaveny i modely Oppo Find 5 a Sharp Aquos SH930W. Posledně jmenovaný se mimochodem začne v nejbližší době prodávat také v Evropě. I když je zatím potvrzena jeho dostupnost pouze na ruském trhu, je pravděpodobně pouhou otázkou času, kdy se začne prodávat i v dalších zemích.

ZTE připravuje nejspíše rovnou trojici telefonů s Windows Phone. Na obrázku, který vyfotil některý ze zaměstnanců čínské firmy, můžeme vidět jeden model s Windows Phone 7.8 (nachází se uprostřed) a po krajích pak varianty s dospělejším Windows Phone 8.

Microsoft při představení Windows Phone 8 uvedl, že systém podporuje rozlišení displejů až do 1280 × 768 px. Trochu nám tak uniká smysl, proč by ZTE vyvíjelo smartphone s vyšším rozlišením. Znamená to tedy, že Microsoft plánuje doplnit podporu dalších rozlišení do systému v připravované aktualizaci?

Windows Phone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře