Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHospodářské výsledky: HTC klesly příjmy meziročně o 60 procent

Hospodářské výsledky: HTC klesly příjmy meziročně o 60 procent

Tchajwanský výrobce mobilních telefonů prochází těžkým obdobím. Poslední hospodářské výsledky znovu potvrzují, že firma není v dobré kondici. Ve druhém čtvrtletí zaznamenala zisk ve výši 247 milionů dolarů, což meziročně znamená pokles o hrozivých 60 procent. Tržby klesly o 25 procent.

Hrubá marže dosáhla pouze 25 procent, což může mít pro HTC v delším časovém horizontu obrovské následky (nebude mít dostatek financí na výzkum, vývoj, výrobu atp.). Posun k lepšímu vedení firmy neočekává ani v příštím čtvrtletí.

Hospodářské výsledky HTC jsou v ostrém kontrastu s hospodařením firem jako jsou Samsung a Apple. Výrobce přístrojů s iOS vykázal za 4. čtvrtletí fiskálního roku 2012 příjmy ve výši 36 miliard amerických dolarů. O nic hůře si nevedl ani Samsung. Jeho obrat za třetí čtvrtletí činil 47,5 miliard dolarů.

One X

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře