Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeTy nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #1

Ty nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #1

Každému se určitě stalo, že někde čekal, popřípadě  se prostě jen sám doma nudil. V každém případě jste si jistě chtěli zkrátit tuhle dlouhou chvíli. I mně se občas stane, že čekám na úřadě a kromě papírů a mobilního telefonu u sebe nemám nic.

Obchody App Store i Google Play jsou plné her a aplikací. Jen si z nich vybrat ty dobré, a nezabývat se těmi nepodařenými. Proto jsem se v tomto a možná i dalších článcích zaměřil na hry, které mě i ostatní kamarády baví, a po jednom spuštění se od těchto her nemohli odtrhnout.

Malé upozornění na úvod. Nedoporučuji si těmito hrami krátit dlouho chvíli při čekání na rande.

BOOST 2

Boost 2 je originální hra od vývojáře Jonathana Lanise. A je to hra opravdu oddechová. Po spuštění se ocitneme v jakési rouře rozdělené na čtverce, kterou prolétáváme. Vše vidíme z pohledu z první osoby. Cílem hry je vyhnout se překážkám a získat co nejvíce bodů. Překážky tvoří ze začátku jednoduché krychle, postupem času se z nich stávají kvádry nebo letící krychle.

Ke každé překážce vede barevný pás, který nás upozorňuje, že za chvíli budeme muset zatočit, chceme-li srážce předejít. Pokud letíme přes šipky (neboli přes Boost), tak se hra zrychlí a body se načítají rychleji. Mimo jiné, za každý Boost získáme i život. V průběhu hry se z vnitřního obvodu dostaneme na vnější, mění se prostředí hry a ta nás nepřestává bavit a nutí nás hrát dál a dál.

Boost 2 nabízí čtyři herní módy. První je Time Trial, kde za jednu minutu musíme získat co nejvíce bodů. Při najetí na Boost se nám přidá pár sekund ke zbývajícímu času. Za náraz se nám zase cenné vteřiny strhávají. Další je Classic, ve kterém máme neomezený čas a hrajeme dokud nám nedojdou životy. Survival mod je zcela odlišný od předchozích dvou. Navíc se zpřístupní, až po získání minimálně 2000 bodů v módu Time Trial. Není zde k dispozici ani Boost a po jediném nabourání hra končí.

Ke všemu rychlost hry se postupně zvyšuje, takže máme Survival mód se vším všudy. A jako poslední je Multiplayer, kde můžeme hrát s přáteli nebo s náhodnými hráči přes službu Game Center. Bohužel Multiplayer mi ani na popáté nenašel vhodného hráče. Pokud máme k dispozici sluchátka, můžeme si při hře kromě defaultní hudby, pustit i hudbu z knihovny iTunes.

Hra disponuje i nákupy v aplikacích. Můžeme si koupit Odemknutí Survival módu, pokud nemáme čas se zabývat nějakým Time Trialem. K dispozici je i možnost koupit si 10 životů, které se v survival modu hodí. Ale pouze jednou za hru.

Boost 2 je vskutku originální hra, která baví mě i moje kamarády, se kterými se předháníme v rekordech. Vřele bych ji doporučil všem. Hra patří mezi placené, ale při hodně příležitostech (Vánoce, Halloween) je k dispozici zcela zdarma. Můžete, ale vyzkoušet i verzi Boost 2 lite, která je stále zdarma, ale disponuje pouze módem Classic.

Hodnocení: 7/10 

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/boost2/“/]

Granny Smith

Granny Smith je další herní počin vývojářského studia Mediocre, kteří stojí za velmi populární hrou Sprinkle. A co si pro nás Mediocre připravilo tentokrát? Granny Smith je stará čiperná babička, která miluje svoje jablka. Na její zelená jablka má zálusk i malý zloděj, který si nebere servítky a babičku o ně připraví. Babička se ale jen tak okrást nenechá, opráší kolečkové brusle a vydá se zloděje chytnout na vlastní pěst. Cíl hry je jasný. Získat zpět babiččiny zelená jablka.

Nebude to ale úplně jednoduché. Malý zloděj utíká před námi a pokud jsme rychlejší než on, tak posbíráme jablka dřív, v opačném případe o ně přicházíme. V každém kole můžeme získat až tři jablka. Podle počtu získaných jablek se odvíjí celkové hodnocení kola a otevírají se další levely.

Tohle je klasický levelovací systém. V průběhu hry sbíráme i mince, za které si pak kupujeme prostředky ke zpomalení zloděje. Jsou to basebalové míčky nebo slupky od banánů. K dispozici je i helma pro babičku, díky které po špatně načasovaném přemetu neztratíme rychlost. Pokud se nám nedaří získat mince během hraní, můžeme si je dokoupit. Cena začíná na ?0,89 za 1000 mincí. Ovládání hry je velmi primitivní. Babička se sama rozjíždí a dále ji ovládáme pouze dvěma tlačítky v rozích obrazovky. Nalevo je tlačítko pro ovládání babiččiny hole, kterou se musíme zachytit a napravo ovládáme babiččin výskok.

Hra nabízí celkem čtyři lokace. Každá lokace obsahuje 12 levelů. Je jisté, že s aktualizacemi hry budou přibývat i další kola. Každé kolo zaznamenává video našeho pronásledování, které nám hra přehrává při vyhodnocování. Video lze přehrát i při kliknutí na level, díky čemuž zjistíme ,co bychom mohli udělat lépe a získat lepší skóre. Je to příjemná vychytávka.

Hodnocení: 8/10

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/grannySmith/“/]

Bike Baron

V této hře hrajeme za Barona na motorce, na rozdíl od Granny Smith, kde hrajeme za babičku. Hra funguje na podobném principu. Bike Baron projíždí na své motorce trasu, a naším úkolem je dojet v co nejlepší čas a nevybourat se. Musím říct, že většinou se Baron nevybourá, ale rovnou vybuchne, protože najede na barely s benzínem. Hra nabízí čtyři obtížnosti. Od té nejlehčí (easy), kterou budeme mít hotovou za chvilku, až po tu extrémní (extreme), ze které odjedeme pár závodů a budeme rádi, že aspoň ty máme za sebou.

Ovládání hry je o něco těžší než u Granny Smith. V levé části obrazovky máme levou a pravou šipku se kterýma ovládáme směr dopadu, a napravo máme tlačítka STOP a GO, která jsou jasná. Jak jsem již zmínil, v Bike Baronovi jde o nejlepší odjetý čas,  sbíráme ale i mince. Pokud je posbíráme všechny, dostaneme maximální hodnocení tři hvězdy. Pokud dojedete v určitý čas, tak pouze dvě a pokud aspoň zvládnete dojet do cíle, tak získáte cenu útěchy, a to jednu jedinou hvězdu.

Hru hraji již delší dobu a jsem rád, že přibývají s aktualizacemi i další levely ? poslední byl Hallowenský balíček. Ke dnešnímu dni hra obsahuje celkově 105 levelů. To, ale není všechno. Můžeme si dokonce vytvořit nebo stáhnout další levely. Ve vytváření levelů je kreativita neomezená. Editor je velmi jednoduchý a snadno se v něm dá vytvořit všechno možné. Bike Baron nabízí i další charaktery, takže pokud nás hlavní protagonista omrzí, můžeme hrát například za Mr.Coola nebo Santu.

Úvodní obrazovka hry nám ukazuje dosažené úspěchy i v porovnání s ostatními hráči na světě, nebo s přáteli ve službě Game Center.

Hodnocení: 7/10

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/bikeBaron/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře