Pondělí, 13 května, 2024
DomůRecenzeTipy na nejlepší hry pro Android, které vyšly na konci února 2014

Tipy na nejlepší hry pro Android, které vyšly na konci února 2014

Za okny sice vládne nádherné jarní počasí, které spíše než k sezení a hraní mobilních her vybízí ke sportování a podobným kratochvílím, i přesto si však na naši oblíbenou digitální zábavu vždycky najdeme čas. Horší je to spíš s inspirací, že? Abyste nemuseli bloudit po internetu a nové hry složitě hledat, připravili jsme pro vás velký souhrnný článek, v němž vám představíme ty nejlepší hry pro Android, které vyšly v druhé polovině února 2014.

V našem novém seriálu se vždy zaměřujeme na herní novinky, tedy hry, které v daném období vyšly, zároveň však seznam sem-tam doplníme staršími zajímavými hrami, zejména s ohledem na to, abychom vám vždy poskytli typ alespoň na jednu hru z každého žánru (adventury, logické hry, strategie, závodní hry, arkády, sportovní hry, simulátory, RPG, akční hry a další chuťovky, což jsou hry, jež se špatně žánrově zařazují).

A Darker Shade of Red

I přestože vás příběhem adventury A Darker Shade of Red provede Fox Mulder, nejedná se o hru z prostředí známého seriálu Akta X. Hlavní postavou je totiž liščí detektiv, který ve světě plném parodie, sarkasmu a špíny pátrá po zmizelé slepičí zpěvačce. Vzhledem k tomu, že hra je zatím ve fázi beta, typické adventuření je podkopáno drobnými technickými chybami. To však nemůže odradit žádného pravověrného adventuristu! Vždyť pro tento žánr je slabé technické zpracování druhým jménem.

darker-shade-of-red

[appbox googleplay com.NicknameStudios.DarkerShadeOfRed]

Gobliiins Trilogy

Gobliiins je legenda adventur, která se zrodila na začátku devadesátých let minulého století pod hlavičkou další legendy Sierry Entertainment. Tato hra je zajímavá především skutečností, že v ní máte na starosti tři skřítky, z nichž každý je obdařen různými schopnostmi. Jejich schopnosti je přitom nutné vhodně kombinovat a často je i správně načasovat. Sympatické je, že remake hry Gobliiins na Google Play dorazil jako trilogie, což znamená, že se najednou dostanete hned ke třem hrám!

gobliiins-trilogy

[appbox googleplay com.dotemu.gobliiins]

Intern Saga: Trademark Lawyer

Indie hra Papers, Please! zahýbala herním světem, takže se nemůžeme divit, že její napodobitelé na sebe nenechali dlouho čekat. Sice to není tak hrozné, jako v případě kauzy Flappy Birds, to je však něco úplně jiného. Zatímco o klony Flappy Birds zakopáváme na každém kroku a spoustě z nás už to leze krkem, napodobeniny Papers, Please! jsou spíše vzácné. Víme vlastně jen o jedné jediné. Jmenuje se Intern Saga: Trademark Lawyer. V ní jste namísto celníka v komunistické zemi Arstotzka, zaměstnancem softwarové společnosti vyspělé země, jehož úkolem je sledovat, aby názvy nových her v obchodě podobném Google Play neporušovaly copyright. Co vás v téhle monotónní práci drží? Přece dluhy!

inter-saga

[appbox googleplay com.Hatsproductions.Prototype.Trademark]

GlyphQuest

Logická hra GlyphQuest před několika týdny zahýbala iOS herním světem a poté neslyšně zakotvila i na telefonech a tabletech s Androidem. Radujme se! GlyphQuest je totiž jednou z nejlepších logických her na principu mach3 titulů. Může za to fakt, že hra je zapředena do kouzelného světa plného pohádkových nepřátel, s nimiž se můžete vypořádat jedině sesíláním vhodných útoků, které vyvoláte právě sestavováním dvou a více stejných herních kamenů.

glyphquest

[appbox googleplay com.alextrowers.glyphquest]

Monster Busters

Na vrcholu mach3 her se nyní drží vývojářské studio King.com a jejich Farm Heroes Saga a Candy Crush Saga a tak to vypadá, že jdeme proti proudu. My si však nemůžeme pomoci. Monster Buster nám přijde jako inteligentnější, náročnější a navíc graficky povedenější než všechny Farm Heroes Sagy na světě. Tím však ani náhodou neříkáme, že bychom Farm Heroes Sagu taky občas nezapařili.

monster-busters

[appbox googleplay com.purplekiwii.mb]

The Room Two

Nestává se často, že by pokračování hry překonalo svého předchůdce. V případě The Room Two se proto koukáte na tu pomyslnou výjimku, která potvrzuje pravidlo. Mysteriózní logická hra, nebo chcete-li hlavolam, svého předchůdce překročila ve všech myslitelných ohledech – je rozmanitější, chytřejší, rozlehlejší a připravila si pro nás o něco více zábavy.

the-room-two

[appbox googleplay com.FireproofStudios.TheRoom2]

Solar Flux Pocket

Solar Flux Pocket stojí někde na pomezí logických her a arkád. Vaším úkolem je dopravit vesmírnou loď skrze jednotlivé levely do cíle tak, abyste spotřebovali co nejmenší množství paliva. Přitom náraz do překážky znamená okamžitou smrt. Osobně nám Solar Flux Pocket stylem ovládání a pohybu vesmírné lodi připomněla hru Osmos. Pokud jste ji hráli, jste doma. Pokud jste s ní neměli tu čest, radíme  Solar Flux Pocket vyzkoušet – na Google Play si ji můžete stáhnout zdarma.

solar-flux-pocket

[appbox googleplay com.firebrandgames.solarfluxpocket.gplay]

[appbox googleplay com.firebrandgames.solarflux.gplay]

Caveman Wars

Vaše jeskyně, v ní zásoby jídla a spousta nepřátel, kteří vám ho chtějí ukrást. Vaším úkolem je udržet pozice a nic jim nedarovat! Jak toho dosáhnout? Výběrem správných herních karet, díky nimž můžete sesílat různé druhy útoků a to buď plošně, nebo jen na jednoho útočníka. Oproti jiným hrám od vývojářského studia Ama Ltd. Caveman Wars nevyniká kdovíjak krásným grafickým zpracováním, na druhou stranu však dokáže skvěle zabavit.

caveman-wars

[appbox googleplay com.mando.cavemenfree]

 Artillery Strike

Vývojářské studio Ama Ltd. skutečně nezahálí. Vedle jednoduchého klonu strategie a akční hry nám v tomto měsíci předhodilo také ryze strategickou hru Artillery Strike, kde si můžete zahrát variaci na hru Lodě. Vaším úkolem je rozestavět jednotky a potom určit polohu jednotek nepřátelských. A do toho se zamíchají ještě pravidla Tetrisu – nepřátelské jednotky totiž můžete vyhmátnout jen předem danými soustavami útoků. Možná to zní složitě, ale ve skutečnosti to je složité jen tak trochu. Zbytek byl vyhrazen pro zábavu!

artillery-strike

[appbox googleplay  com.ama.artillerystrike.free]

Babel Rasing 3D!

Nestává se často, že by jedna jediná vývojářská společnost vychrlila v jednom jediném měsíci (nebo dokonce během pouhých 14 dnů) hned dvě hry, které navíc obě spadají do strategického žánru. Abychom podložili své argumenty, proč byste tyto dvě hry měli zkusit, seznámíme vás s jednou z nejznámějších her, které Ama Ltd. vyrobila. Jedná se o Babel Rasing 3D! což je shodou okolností také strategie, ve které se snažíte zabránit stavbě Babylonské věže.

babel-rasing-3d

[appbox googleplay com.mando.babelrising3dfreemium]

[appbox googleplay com.mando.babelrising3d]

Card City Nights

Zahrát si zajímavou karetní hru, v níž vystupují postavičky známých herních titulů? K tomu zrovna moc příležitostí nebývá, i když se už blýská na lepší časy (nápověda Hearthstone: Heroes of Warcraft). Do té doby však můžete sáhnout třeba po hře Card City Nights, která přináší promakaný herní systém a známé postavičky ze hry Ittle Dew. Aby taky ne, když za ní stojí studio Ludosity, jež Ittle Dew přivedlo na svět.

card-city-nights

[appbox googleplay com.ludosity.ccn]

Demonrock: War of Ages

Dlouho to vypadalo, že se tento měsíc nedočkáme žádné pořádné tříáčkové strategie (v tomto případě obrácená tower-defense), na poslední chvíli nás ovšem zachránilo vývojářské studio Crescent Moon Games s titulem Demonrock a my se tetelíme blahem. Proč? I přestože Demonrock občas padá a k dokonalosti mu chybí ještě spousta drobných úprav, stojí za ním studio, které nám přineslo mnoho skvělých her, například nepřemožitelnou RPG pecku Ravensword: Shadowlands. A my to bereme jako záruku kvality, respektive záruku slibných zítřků. Jo a ještě jedna pozitivní zpráva. Demonrock: War of Ages je zdarma!

demonrock

[appbox googleplay com.crescentmoongames.demonrock]

Out There

O survival strategii Out There jsme se podrobněji rozepsali před několika dny, není proto důvod sáhodlouze ji představovat. Pokud se o ní chcete dozvědět více, přejděte na naše stránky zde, pokud se vám zalíbila, stahujte ze z linku níže!

out-there

[appbox googleplay com.miclos.google.games.outthere]

Ridge Racer Slipstream

Zresuscitovaná legenda arkádových závodních her Ridge Racer Slipstream vtrhla na naše telefony a tablety s tím, co tahle série umí úplně nejlépe – šílenému arkádovému závodění nechybí pocit jízdy ve vysokých rychlostech a ani driftování, které se kolikrát protáhne hned na několik zatáček v kuse. Pokud vám tento styl jízdy vyhovuje, Ridge Racer Splitstream musíte mít!

ridge-racer-slipstream

[appbox googleplay com.namcobandaigames.ridgeracerss]

Colin McRae Rally

Kolik už jsme vám v tomto článku představili reinkarnací, remaků a vůbec předělávek her známých herních sérií? Bylo jich hodně a teď k nim navíc ještě jednu přidáme. Colin McRae Rally, legenda rallye závodních her se na Android dostavili v plné kráse a tak ji prostě vynechat nemůžeme. Perfektní grafické zpracování, ucházející jízdní model, více jak 130 kilometrů tratí rozesetých po několika vegetačních pásmech a nakonec samozřejmě i legendární závodní vozy v čele se Subaru Impreza a Fordem Focusem.

colin-mcrae-rally

[appbox googleplay com.codemasters.cmrally]

Mikey Shorts

V pomalých rychlostech je arkádovka Mickey Shorts relaxační a až dětsky jednoduchou záležitostí. Ta pravá zábava přichází ve chvíli, kdy se rozhodnete plnit časové limity, s nimiž na vás hra vyrukuje. K jejich pokoření budete potřebovat přesnost chirurga a postřeh špičkového hokejového brankáře. Máte je? Tak se nestyďte a předveďte se světu. Nejlepší speedrunneři už na vás čekají.

mikey-shorts

[appbox googleplay com.noodlecake.mikeyshorts]

R-TYPE II

Máte rádi klasické arkádové hry? V tom případě upněte zraky na R-TYPE II. Pokračování zběsilé sidescrollingové střílečky se svižně manévrovatelnou vesmírnou lodí v hlavní roli se povedla na jedničku s hvězdičkou. Vedle frenetického tempa, milionu různých nepřátel a z toho vyplývající tuhé obtížnosti přispěchala také s exotickým herním světem a kostičkovanou grafikou, což jsou vlastnosti, které nenechají chladným žádného herního pamětníka!

r-type-2

[appbox googleplay com.dotemu.rtype2]

Colossus Escape

Sidescrollingová akční hra Colossus Escape na první pohled zaujme jedinečným fantasy světem, na druhý pohled potom netradičním herním stylem, kdy vedle klasického skákání a máchání obrovitým mečem musíte zvládat i rozličné QTE (quick-time-eventy = akce, k jejímuž vyvolání musíte udělat to, co vám hra v dané chvíli přikáže, např. zmáčknout v rychlém sousledu šipku nahoru a dolů atd.). Pokud jste tedy na štíru s postřehem (jako třeba my), tak si tu nejspíš neškrtnete.

colossus-escape

[appbox googleplay it.logicweb.colossusescape]

Punch Quest

Akční hra Punch Quest se ještě nedávno na Google Play nabízela za peníze. Potom ale vývojářské studio Noodlecake přišlo s výše zmiňovanou arkádou Mickey Short a Punch Quest se rozhodlo v rámci propagace nabídnout hráčům ke stažení zdarma. Doporučujeme vám, abyste toho využili. My jsme byli Punch Questem natolik rozhicovaní, že se nám potom ani nechtělo spát!

punch-quest

[appbox googleplay com.noodlecake.punchquest]

Tilt to Live 2: Redonkulous

Tilt to Live 2: Redonkulous se vyznačuje pestrým grafickým zpracováním a důmyslnou, ale přitom frenetickou hratelností, kdy se na vás nepřátelé a bonusy sypou s kadencí samopalu ze všech světových stran. A nechybí ani zajímavé souboje s bossy, nebo velice nápadité zbraně.

tilt-to-live2

[appbox googleplay com.onemanleft.tilttolive2]

Shadow Blade

Svižná akční plošinovka, v níž se svým ninjou skáčete ze stěny na stěnu, přitom sbíráte penízky a ukryté bonusy a kosíte své nepřátele. Vedle rychlého tempa nás akční hra Shadow Blade zaujala pestrou paletou pohybů, především potom těch v boji. Kop, sek mečem, přehození přes rameno… Hlavní hrdina má dokonce jakousi schopnost stealth útoků, kdy nepřátele zlikviduje nenápadně zezadu. Ve spojitosti se Shadow Blade bychom nakonec chtěli vzpomenout ještě na neskutečnou lehkost ovládání, kdy se při každém kroku budete cítit lehcí jako peříčko. Takhle vypadá správná akční plošinovka!

shadow-blade

[appbox googleplay com.deadmage.shadowblade]

Optical Inquisitor

Nenechte se zmást strohým grafickým zpracováním a roztomilým nádechem. Optical Inquisitor je pravověrná akčně laděná hra, v níž se stanete inkvizitorem skrze hledí pistole. Co to znamená? Stanete se ostřelovačem, který se bude snažit zbavit nejrůznějších lidí podle vodítek, jimiž ho zásobí informátoři. Zdarma je jen prvních několik práciček, poté si hra vyžádá platbu. Pokud se vám princip zalíbí, ale nebudete chtít utrácet, zkuste hru Kitten Assassin. Jedná se o žánrově i principiálně hodně podobné hry.

optical-inquisitor

[appbox googleplay air.com.crescentmoongames.optical]

8 Ball Pool

Zjednodušené podobě biliáru bychom se za normálních okolností vysmáli, ale jelikož si povídáme o jedné z nejlepších kulečníkových her vůbec, necháme pošklebky stranou. Chlapci z Miniclip udělali všechno proto, aby byly on-line kulečníková klání ve hře 8 Ball Pool co nejzábavnější, k čemuž zjednodušená pravidla značně přispívají – poslední černou kouli stačí vrazit do kterékoliv díry. Zbytek je stejný. Tedy až na to, že se hraje o herní peníze podobně, jako při hospodských mačích (vítěz bere vše).

8-ball-pool

[appbox googleplay com.miniclip.eightballpool]

Helidroid 3

Helidroid 3 není letecký simulátor v tom pravém slova smyslu a navíc ani nebyl vydán tento měsíc, nám se však tahle hra strašně líbila a věříme, že si ji užijete taky. Spousta zajímavých misí, kdy nikdy nebudete plnit ty samé úkoly a k tomu malé modely vrtulníků, s nimiž se budete pohybovat po jedné velké vile a přilehlé zahradě.

helidroid3

[appbox googleplay com.heuer.helidroid3]

HonorBound

HonorBound je krásně malované fantasy RPG japonského střihu. Co to znamená? Vaše akce ve hře jsou značně omezeny – vedle nakupování výbavy a rozdělování zkušenostních bodů je vaším úkolem dohlížet na tahové souboje, kdy své hrdinské družině – tedy jejím jednotlivým členům – určujete typ útoku a do koho se s ním mají pustit. A to je celé. Pro někoho třeba nuda, ale někdo na JRPG nedá dopustit.

honorbound

[appbox googleplay com.juiceboxgames.honorbound]

Real Scary Spiders

Real Scary Spiders by nás prý měla zbavit strachu z pavouků, o čemž silně pochybujeme. Pokud vám však tyhle osminohá zvířátka připadají roztomilá, můžete se těšit z vlastního kapesního terária.

real-scary-spiders

[appbox googleplay com.discovery.realscaryspiders]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře