Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle si chce lépe ohlídat aplikace z neoficiálních zdrojů

Google si chce lépe ohlídat aplikace z neoficiálních zdrojů

Pokud jste majitelé chytrého přístroje s Androidem a máte v oblibě instalovat aplikace z jiných zdrojů než-li z Google Play store, budete brzy spát o něco klidněji. Google na konferenci RSA oznámil, že nás čeká vylepšení stávající položky Ověřovat aplikace, která se nachází v nastavení. Více si posvítí právě na aplikace neinstalované z Play store.

Je-li položka ověřování aplikací zaškrtnuta, Google sám kontroluje, zda není software instalovaný z neoficiálních zdrojů škodlivý. To však byla kontrola pouze jednorázová. Nový komponent bez jakýchkoli dodatečných změn ze strany uživatele upozorní na sebemenší hrozbu, i když se na první pokus zdála aplikace neškodná. Skenování bude totiž probíhat i po instalaci a bude vyhledávat jakýkoli podezřelý element v kódování. Upozornění na možný problém se objeví v notifikační liště, a je tak pouze na uživateli, zda potencionálně škodlivý software v telefonu ponechá, či nikoli. Nová funkce se objeví v řádu několika týdnů a update čeká zařízení s Androidem 2.3 a výše.

Hlavní bezpečnostní technik Androidu Adrian Ludwig také zmínil, že celková nákaznost škodlivým softwarem je u Androidu ve skutečnosti velmi nízká, a to díky několika úrovním zabezpečení, mezi které patří sandboxing, udělování oprávnění a také zabezpečení poskytovaném aplikacemi třetích stran.

verify-apps

                  Zdroj: CNET

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře