Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyThreema: Chatovací aplikace, která má bezpečnost na první místě

Threema: Chatovací aplikace, která má bezpečnost na první místě

Zatímco Kim Dotcom masíruje veřejnost zprávami o své nové šifrované chatovací aplikaci, jako by byla první svého druhu, pro smartphony je už pár takových dávno k dispozici. Jednou z nich je třeba Threema. 

Threema je chatovací aplikace, která šifruje veškeré vaše konverzace takovým způsobem, aby jejich obsah byl dostupný pouze vám a příjemci zprávy a aby ho nikdo nemohl, byť i lstí zneužít. Aplikace dbá i na vaše soukromí, takže nevyžaduje vyplňování žádných údajů včetně telefonních čísel a emailových adres tak, jak je u běžných kecálků, ale i u některých méně šikovných šifrovacích komunikačních aplikacích obvyklé.

Dalším bezpečnostním prvkem aplikace Threemo je skutečnost, že zprávy se ze serverů mažou okamžitě po jejich doručení. Bohužel automatické mazání zpráv v mobilu stále ještě chybí, i když ji autoři z Threema GmbH už přislíbili. O žádných dalších poklescích aplikace nevíme, takže vám ji s klidným svědomím doporučujeme. Alespoň do doby, než se ujme chatovací prográmek Kima Dotcoma.

Aplikace Threema je k dispozici pro Android, iOS i Windows Phone a to za rozdílné ceny (zdarma – 1,99 dolarů, 40 korun). Více se dozvíte přímo v příslušném obchodě s aplikacemi.

threema

[appbox googleplay ch.threema.app]

[appbox appstore 578665578]

[appbox windowsphone c242c3e3-8d10-489a-9415-0ba215c85135]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře