Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyApple je nezastavitelný. Prodal téměř 75 milionů iPhonů a vydělal 18 miliard...

Apple je nezastavitelný. Prodal téměř 75 milionů iPhonů a vydělal 18 miliard dolarů

Apple zveřejnil finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí letošního roku, podařilo se mu prodat rekordních 74,5 milionu iPhonů i 21,4 milionu tabletů iPad.

Díky novým iPhonům 6 a 6 Plus a rozšiřování aktivit v Číně americký Apple dosáhl skvělých čtvrtletních výsledků. Firma vydělala 18 miliard dolarů (přes 440 miliard korun), v přepočtu na akcii 3,06 dolaru. Hrubá marže činila 39,9 procenta.

Téměř o třetinu vyrostly tržby na necelých 75 miliard dolarů. Dále také narostl objem hotovosti, který firma drží. Nyní má na účtech 178 miliard dolarů a může si tak dovolit koupit třeba Intel nebo IBM.

Zatímco iPhonům se dařilo opravdu skvěle, prodeje iPadů znovu klesly. V případě tabletů je pokles dlouhodobý. Firma za poslední čtvrtletí prodala „jen“ 21,4 milionu iPadů, před rokem 26 milionů kusů.

Naopak prodej počítačů Mac vzrostl o 10 procent na 5,5 milionu kusů.

tim-cook-apple-annoucement-laughing-september-12-625x300

Zdroj: Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Ze 6 miliard 75mega nesvepravnych ovecek neni tak hrozne.
    Jen by me zajimalo jak ted na ne sedi ta reklama z 1984 namirena na IBM, kdyz jsou dnes nejvice fasisticka firma diktujici uzivatelum pomalu kdz se mohou jit vycurat-

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře