Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyŘeckým ministrem financí je Yanis Varoufakis, bývalý zaměstnanec Valve

Řeckým ministrem financí je Yanis Varoufakis, bývalý zaměstnanec Valve

Řecký premiér Alexis Tsipras včera jmenoval novou vládu. Klíčový post ministra financí obsadí profesor ekonomie Yanis Varufakis, který tři roky pracoval pro americkou společnost zabývající se vývojem videoher a online distribucí Valve.

Varoufakisovou hlavní pracovní náplní ve Valve byl rozvoj vnitřní ekonomiky jednotlivých herních titulů. Díky jeho úsilí posílila platforma Steam a součástí mnoha dnešních her se staly mikrotransakce.

Ty umožňují vyměnit skutečné peníze za zdroje ve hře, pomocí kterých hráč může získat lepší zbraně, vybavení a výrazně si tak urychlit postup.

Varufakis studoval v Británii a přednášel v Austrálii, Řecku a Spojených státech, má řecké a australské občanství. V úterý byl oficiálně jmenován řeckým ministrem financí. V jednom z rozhovorů ještě před volbami slíbil, že ukončí to, co v souvislostí s výší řeckého dluhu nazval „řeckou humanitární krizí“.

valve

 Zdroj:  IbTimes

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře