Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyTesla oznámila akvizici firmy Maxwell Technologies

Tesla oznámila akvizici firmy Maxwell Technologies

Výrobce elektromobilů Tesla koupí za přibližně 218 milionů dolarů společnost Maxwell Technologies, která působí v oblasti technologií ukládání energie.

Akvizice by měla pomoci Tesle vylepšit technologii jejích akumulátorů v době, kdy zvyšuje produkci svého klíčového sedanu Model 3. Maxwell Maxwell Technologies vyrábí takzvané ultrakapacitory, které se využívají v bateriích automobilů, aby prodloužili jejich výdrž, ale i v elektrických sítích na uskladnění energie.

Mezi zákazníky Maxwell Technologies patří například General Motors a Lamborghini. Firma očekává, že převzetí Teslou, které již schválila její správní rada, se uzavře ještě během druhého kvartálu letošního roku.

Vylepšení v oblasti skladování energie je kriticky důležité pro produkty Tesly. Zejména pak elektromobily a baterie pro domy a elektrárny. Aktuálně je výhradním dodavatelem akumulátorů pro vozidla značky Tesla Panasonic.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře