Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyAmerický čipový gigant Intel má nového šéfa. Stal se jím Robert Swan

Americký čipový gigant Intel má nového šéfa. Stal se jím Robert Swan

Intel loni v létě odvolal z pozice generálního ředitele Briana Krzanicha, a to kvůli vztahu na pracovišti, což firemní politika zakazovala. Ve funkci předsedy představenstva a člena správní rady ho přechodně nahradil dosavadní finanční ředitel Robert Swan. Firmě se však nepodařilo po několik měsíců najít adekvátní náhradu a tak nyní Swana oficiálně jmenovala do svého čela.

Robert Swan původně pracoval v soukromé investiční firmě General Atlantic a devět let šéfoval finanční divizi internetového gigantu eBay. Do Intelu nastoupil v roce 2016 jako finanční ředitel.

Swan je v pořadí již sedmým ředitelem největší čipové společnosti na světě. Do čela Intelu nastupuje v době, kdy podnik zhoršil svůj výhled hospodaření kvůli rostoucímu obchodnímu napětí a zpomalení globální ekonomiky. Firma čelí stále větší konkurenci nejen na poli procesorů pro klasické počítače, ale také v oblasti serverů či SSD.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře