Teroristé z Islámského státu zneužívají českou hru ARMA 3 k dětské propagandě


Teroristé z Islámského státu zneužívají českou hru ARMA 3 k dětské propagandě

Britský deník Daily Mail informuje o tom, že sympatizanti teroristické organizace Islámský stát (IS) modifikovali český válečný simulátor ARMA 3 a zneužívají ho k verbování dětí a mladistvých do svých řad.

Nově vytvořený mod se jmenuje ISIS Video Game a hráči v něm mohou zabíjet příslušníky armád západních zemí, syrské vojáky či členy kurdských ozbrojených milic Pešmerga.

Extrémisté modifikaci šíří volně prostřednictvích různých herních fór, aby se co nejrychleji dostala k velkému množství možných spolubojovníků.

Není bez zajímavosti, že mod byl určen původně k anti-islámistickým účelů. Sympatizanti džihádistů jej však poupravili a prohodili hratelné strany.

Již v minulosti příznivci radikálních islamistických skupin využili pro propagandistické účely tituly GTA a Call of Duty.

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.