Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyAsus ZenFone C je smartphone pro začátečníky s KitKatem

Asus ZenFone C je smartphone pro začátečníky s KitKatem

Tchajwanský Asus rozšířil svoje portfolio o nový model, který je určen těm, kteří dosud nepřišli se smartphony do styku. Novinka ZenFone C nabízí základní výbavu, což zároveň značí, že bude levná.

ZenFone C je nový základní model portfolia Asus. Měl by zlákat uživatele „hloupých“ telefonů k nákupu smartphonu.

Novinka používající operační systém Android, nemá ohromující výbavu. Používá starší dvoujádrový procesor Intel Atom Z2520 o taktu 1,2 GHz, 1 GB RAM a 8GB vnitřní paměti. 4,5palcový displej má rozlišení 480 × 854 bodů. Rozměry telefonu jsou 136,5 × 67 × 10,9 milimetru, není to tedy žádný obr a bez problémů se schová v dlani.

Pro fotografování poslouží pětimegapixelový fotoaparát a čelní VGA kamera. Ve výbavě najdeme i satelitní navigaci, WiFi a Bluetooth. Bohužel chybí podpora rychlého internetu LTE. Nový ZenFone pracuje pod operačním systémem Android 4.4 KitKat s uživatelským prostředím ZenUI, které zjednodušuje ovládání.

Asus ZenFone C se začne prodávat velmi brzy. Cena bude známa až v době uvedení do prodeje. Podle odhadů by se měla vejít 2 500 korun včetně daně.

mo

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře