Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyTelefony Samsungu v budoucnosti možná zjistí, že jste začali šeptat

Telefony Samsungu v budoucnosti možná zjistí, že jste začali šeptat

Firma Samsung si ve své domovině zajistila patent, který dokáže rozpoznat normální mluvu a šeptání. Nejedná se sice o žádný konkrétní kus technologie, ale tento patent by mohl být přesto velmi užitečný.

Možná se i vám stalo, že jste během hovoru člověku na druhé straně „drátu“ chtěli prozradit něco důvěrného. Pokud se ve vaší blízkosti nacházeli lidé, před nimiž jste tyto důvěrnosti chtěli skrýt, museli jste začít šeptat. Bohužel telefony v těchto případech většinou měly problémy vyrovnat se se sníženou hlasitostí a rozklíčovat, co jste to vlastně pošeptali. A zde přichází na řadu patent Samsungu.

Abyste schopnost smartphonu vyposlechnout vaše šeptání  aktivovali, budete muset provést určené gesto (na obrázku).

V současné době se spekuluje o tom, že systém by mohl být propojený s bezpečnostními systémy, jako je například KNOX. Na to, jak to bude vypadat v praxi, si bohužel budeme muset počkat. Dobrá zpráva je, že by to nemuselo trvat moc dlouho. Jelikož si Samsung o patent žádal v roce 2014, mohl by ho použít třeba už v Samsungu Galaxy S7.

septani

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře