Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyTelefon Samsung Galaxy S III explodoval a dívce ošklivě popálil nohu

Telefon Samsung Galaxy S III explodoval a dívce ošklivě popálil nohu

A je to tu zase! Chytrý mobilní telefon Samsung Galaxy S III explodoval v kapse 18letého děvčete ze Švýcarska a způsobil ji vážné poranění nohy. Podle dostupných informací má výbuch na svědomí baterie. Žena musela okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Výbuch mobilu! Zdá se vám to nemožné? Právě takovýto nepříjemný zážitek má za sebou osmnáctiletá Fanny Schlatter, která se zrovna nacházela v práci, když ji v kapse u kalhot explodoval jeden z nejpopulárnějších smartphonů loňského roku Samsung Galaxy S III.

Výbuch zanechal na jejím pravém stehně ošklivé popáleniny. Mladou dívku museli odvézt k lékaři, kde byla ošetřena.

Celou věcí se okamžitě začala zabývat švýcarská pobočka Samsungu, která se to, proč telefon explodoval, pokusí vyšetřit.

Výbuchy smartphonů jsou v poslední době poměrně časté. Ve většině případů jsou na vině vadné baterie.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/exploze/“/]

Zdroj: AndroidBeat

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

9 KOMENTÁŘE

 1. njn. Samsung když mi technik v servisu řekne, že to zahřívání na úroveň kdy se telefon nedá udržet v ruce je normální chování, tak si nejsem jist jestli vůbec je Samsung schopen něco vyšetřit ohledně exploze telefonu. Dle mého názoru by se měl soustředit na to aby jeho telefony byli normálně použitelné a né že se na povrchu zahřejí klidně k 50 stupňům.

 2. Můžete si za to s prominutím sami… pořád jen výkon, výkon, výkon a přitom žádná optimalizace, ergonomie, výdrž a stabilita. Dnes optimalizovat mobil je zbytečné, protože za půl roku je tu další verze, přitom optimalizací by se dosáhlo více výhod (i výkonu) než tím, že se tam prostě strčí výkonnější procesor, aby se to tentokrát už nesekalo a nepadalo. Ale co, „Haleluja“ technologickému růstu, někdo to prostě odnést musí.

 3. Direct : Cituji „Podle dostupných informací má výbuch na svědomí baterie. “ . Kde ty jsi přečetl, že za to může procák to nechápu. BTW Jakto, že se teda dělá overclocking, když telefony jedou podle tebe „naplno“ ? :-O 😀

 4. Svabik: „Kde ty jsi přečetl, že za to může procák to nechápu“. Moment, kde jsi TY přečetl, že za to může procesor?

  Já narážel (když to rozvedu) pouze na marketing, který dnes vše řídí a kde čísla vypadají líp.. „Proč si kupovat Dual core… když můžu mít 4x víc jader“. Přitom by stačilo naoptimalizovat stávající technologie… ale to na plakátu hold nevypadá tak dobře. Navíc i baterie mají určitou propustnost dodávání energie (které jsou vystaveny po delší dobu třeba na max.) + vysoké teploty viz. třeba u Digimana ..a tadá, problém je na světě, který se ale nevyřeší pouze náhradou 2000 mAh za 4500 mAh.

  Taktování je zase z úplně jiného soudku. Pokud nebereme v potaz HW akceleraci, k čemu nám boha jeho je overclocking u mobilu? Navíc je jasné že mobil (vše) musí mít nějaké rezervy a někoho hold baví, vyždímat maximum.. např extrémní overclocking pomocí dusíku, ale tohle téma nemá cenu rozvádět.
  Neříkám že ono honění se za čísly je špatné, před rokem byl boom s tím, že se do mobilu vejde víc jak 1 jádro a tadá, dnes už máme 8… Technologie musí růst a klidně ať to půl zeměkouli propálí kalhoty. Když se kácí les, lítají třísky, takže jen do toho.

 5. Vím, že mimo témy, ale dívka moc hezká, líbí se mi 🙂 kdyby se jen trochu usmála

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře