Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyTeenagery už Facebook nebaví, raději využívají Twitter, WhatsApp a Instagram

Teenagery už Facebook nebaví, raději využívají Twitter, WhatsApp a Instagram

Popularita sociální sítě Facebook mezi teenagery pomalu klesá. Tato skupina lidí začíná pomalu přecházet na Twitter a využívá i další komunikační služby jako je WhatsApp. Prozradila to zpráva společnosti Frank N. Magid Associated, kterou uveřejnil server Bloomberg

Ze zprávy vyplývá, že podíl mladých lidí využívajících Facebook se snižuje stále více. Zatímco v roce 2012 k němu pravidelně usedalo 95% teenagerů, v roce 2013 to bylo 94% teenagerů a v roce 2014 už jen 88% teenagerů.

Ačkoliv někdo by mohl namítnout, že se jedná jenom o pár procent, pokud tento trend dáme do souvislostí, zjistíme, že situace je pro Facebook kritická. Mladí lidé využívají sociální sítě zdaleka nejvíce a kromě toho existuje velká pravděpodobnost, že u služby, na níž se během puberty naučí, zůstanou i na stará kolena. Pokles uživatelů Facebooku o několik procent v měřítku této sociální sítě navíc může znamenat odliv desítek až stovek tisíc lidí.

Důvodem k poklesu popularity Facebooku pravděpodobně vede skutečnost, že lidé ho nevnímají jako bezpečné místo. Jen devět procent lidí účastnících se výzkumu popsalo Facebook jako „bezpečný“ či „důvěryhodný“. Facebook dnes navíc není dostatečně „cool“, jelikož ho používá každý druhý včetně starších lidí. Ostatně který teenager by chtěl sdílet své pocity na stejném místě, jako sdílí své pocity jeho rodiče?

Namísto Facebook si pak mladí lidé začínají zakládat Twitterové účty a využívají Instagramu či WhatsAppu.

Facebook-Teenage-Users

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře