Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyŠokující video: Investigativní novinář natočil, jak zaměstnanci v továrně na iPhony odpadají...

Šokující video: Investigativní novinář natočil, jak zaměstnanci v továrně na iPhony odpadají únavou

Investigativní novinář britské stanice BBC navštívil továrnu Applu v Číně a tajně natočil zaměstnance při práci. Z videa je patrné, že lidé jsou tak unaveni, že usínají i během práce. 

Lidé ze Západu si jen málokdy uvědomí, že za každým chytrým telefonem a vlastně i jakýmkoliv jiným dotykovým zařízením stojí spousta lidské práce. Pracovníci především z Číny jsou přitom velmi špatně placení a nemají ani čas na spánek, jelikož pracují tzv. „od nevidím do nevidím“. Právě na neutěšené podmínky v některých továrnách poukazuje video níže.

Tajně pořízené video pochází z továrny Applu Pegatron. V ní se vyrábějí právě iPhony. Naprosto stejné, ale možná i o dost horší podmínky však velmi pravděpodobně panují ve všech továrnách smartphonů a další spotřební elektroniky všech značek a to nejen v Číně, ale i v dalších asijských zemích.

https://www.youtube.com/watch?v=9QYaOyUdm8E

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. jen ať makaj žluťáci, jestli dělaj 60hodin týdně tak maj dost času na spánek 🙂

  2. Nemaju, celu noc musia je*at ako nasi cierni… 🙂 myslis ze z coho ich tolko je?

    60hod tyzdenne v praci kde som nevidel tazku pracu. nech si to pridu skusit na slovensko. odpadnu po 3 hodinach na aspon polovici miest u nas.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře