Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyTakto vypadá oboustranný USB konektor, který zapojíte na první pokus!

Takto vypadá oboustranný USB konektor, který zapojíte na první pokus!

Nový konektor, označovaný také jako Type-C, přinese jednu zásadní novinku, jež potěší drtivou většinu uživatelů. Zapojit jej totiž bude možné oběma směry, čímž odpadne známé zápolení s konektorem, které je skrze internet často zesměšňováno.

Po konstrukční stránce bude nový konektor co do velikosti podobný současnému hojně rozšířenému USB 2.0 Micro-B konektoru, kterým je vybavena drtivá většina smartphonů s Androidem a Windows Phone 8.

Maximální rychlost přenosu dat s novou specifikací vzroste na 10 Gb/s, což je dvojnásobek oproti současnému USB 3.0. Kromě nového oboustranného designu konektor přinese také škálovatelné napájení, čili možnost snášet vyšší proudovou zátěž pro nabíjení a napájení energeticky náročných zařízení. Nebude však kompatibilní s existujícími konektory.

Finální specifikace by měla být hotova letos v červenci. Rozhodnuto zatím není definitivně ani o designu konektoru, i když s velkou pravděpodobností bude vypadat podobně, ne-li stejně jako na zveřejněných renderech.

516

2Zdroj: AndroidCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře