Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyInstagram má přes 200 milionů aktivních uživatelů

Instagram má přes 200 milionů aktivních uživatelů

Instagram je suverénně nejnavštěvovanější službou pro sdílení fotografií. V současné době ho používá již více jak 200 milionů aktivních uživatelů, kteří na jeho servery dosud nahráli zhruba dvacet miliard fotografií.

Na fotografickou sociální síť se během posledních čtyř měsíců připojilo padesát milionů lidí, přičemž českou a slovenskou verzi využívá v současné době zhruba 58 tisíc uživatelů. Nejvíce fanoušků mají profily kanadského zpěváka Justina Biebera a americké celebrity Kim Kardashianové.

Instagram byl spuštěn v říjnu 2010 a původně byl dostupný pouze pro iPhone. Předloni službu mohli začít využívat i uživatelé Androidu. Vloni pak Facebook, který Instagram koupil za miliardu dolarů, spustil omezenou verzi pro web.

Ačkoliv Instagram umožňuje pořizovat i patnáctivteřinová videa, nejpopulárnější jsou stále jeho čtvercové snímky, na které lze aplikovat různé filtry. Denně jich uživatelé sdílí zhruba šedesát milionů.

unnamed

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře