Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyTaké levná Lumia 520 dostane Windows 10, potvrdil zaměstnanec Microsoftu

Také levná Lumia 520 dostane Windows 10, potvrdil zaměstnanec Microsoftu

Chystaný operační systém Windows 10 bude dostupný formou OTA aktualizace i pro levný, u uživatelů však velmi oblíbený, mobilní telefon Lumia 520. Vyplývá to z komunikace viceprezidenta Microsoftu Joea Belfioreho na Twitteru.

Belfiore patří na sociálních sítích k nejsdílnějším zaměstnancům Microsoftu. A potvrdil to znovu o víkendu, kdy se rozpovídal o dostupnosti Windows 10 pro chytré telefony.

Nejprve potvrdil informaci svého kolegy Gabriela Aula z minulého týdne, že nový systém poběží také na telefonech s 512 RAM. Navíc ale ještě přidal, že s aktualizací mohou počítat i majitelé Lumie 520.

Belfiore nicméně poté už neupřesnil, kdy přesně bude systém vypuštěn do tzv. Insider Programu, uvedl však, že funkce systému pro jednotlivé modely se budou lišit. Microsoft se tak vydá cestou Applu, který nové verze iOS vydává i pro starší iPhony, avšak často je ochudí o zásadní funkce a novinky.

5a

Zdroj: SM

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Bože proč to omíláte stále dokola. Sleduju cca 5 stránek, kde se zabívají WP a na všech jsou minimálně tři články o tom, že W10 dostanou FŠECHNY telefony. Prostě… už dávno řekli že všechny, tak všechny, proč by ne Lumia 520 🙂

  2. Pravda. Windows 10 bude dostupný opravdu pro všechny modely, co mají WP 8.1. Na HTC 8s taky, i když to vypadalo, že nevyjde WP 8.1 GDR 1, ale nakonec vyšla. Huawei ascend W11 o upgrade nejspíše příjde.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře