Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyŠéf Motoroly se nechal slyšet: Samsung vyhoří stejně jako Nokia a Blackberry

Šéf Motoroly se nechal slyšet: Samsung vyhoří stejně jako Nokia a Blackberry

Šéf operací Motoroly Rick Osterloh se v rozhovoru pro časopis Forbes podělil o úspěchy společnosti a rozhovořil se i o jeho vizi do budoucnosti. Mimo jiné pak nezapomněl prorokovat odchod Samsungu z pozice lídra mezi smartphony. 

Rick Osterloh konkrétně uvedl, že se v tomto odvětví lídr obměňuje přibližně každých 7 let, a že po odchodu Nokie a Blackberry je řada na Samsungu. Důvody k jeho pádu jsou přitom velmi jednoduché. Lidé si prý postupně uvědomují, že nepotřebují smartphone za 600 eur, ale vystačí si se stejně vybaveným telefonem za polovinu ceny od jiné společnosti. V tomto okamžiku pak vzpomenul na Motorolu Moto G, která podle něj nabízí spoustu muziky za málo peněz.

Motorola nyní působí ve více jak 50 zemích světa a za pomoci Lenova se snaží prorazit i na čínský trh. Za poslední čtvrtletí se společnosti podařilo prodat přes 10 milionů smartphonů, díky čemuž poprvé za rok a půl až dva vykazuje zisk. Také Motorola by tedy mohla v budoucnosti zamíchat kartami, i když ambiciózních konkurentů najde na trhu více než dost.

Myslíte si, že se Motorole povede převzít pozici lídra? Nebo jí prvenství vyfoukne jiná společnost?

motorola-moto-gZdroj: Phone Arena

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře