Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyTak to je rekord: Xiaomi prodalo za 24 hodin rekordních 1,16 milionu...

Tak to je rekord: Xiaomi prodalo za 24 hodin rekordních 1,16 milionu smartphonů

Ambiciózní čínský výrobce Xiaomi má pořádně našlápnuto. Jeho viceprezident Hugo Barra na Google+ uvedl, že firma prodala za pouhých 24 hodin více než 1 160 000 smartphonů a vydělala tak 256 milionů dolarů.

Společnost Xiaomi, založená teprve v roce 2011, je velmi dravou štikou v mobilním rybníku. Její prodeje raketově rostou, a to zatím oficiálně operuje jen na několika trzích. Pro zavedené výrobce, které drtí především nízkými cenami, se pomalu stává noční můrou.

Podle původní zprávy společnosti Strategy Analytics se Xiaomi za třetí čtvrtletí 2014 stalo dokonce třetím největším výrobcem smartphonů na světě za Samsungem a Applem. Poté, co Lenovo dostalo zelenou k převzetí Motoroly, se firma sice posunula na čtvrtou příčku, její zástupci se kvůli tomu ale určitě nevěšeli.

S Xiaomi se do budoucna prostě musí počítat. A to nejen pro to, že na čínský den nezadaných, což je takový AntiValentýn, prodalo než 1 160 00 smartphonů. Firma v příštích letech totiž chystá mezinárodní expanzi na další trhy. Tu přitom neřídí ji nikdo jiný než Hugo Barra, bývalý viceprezident divize Android v Googlu.

154

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře