Pondělí, 1 července, 2024
DomůNovinkyTAG Heuer chystá luxusní hodinky s Android Wear, dostanou čip od Intelu

TAG Heuer chystá luxusní hodinky s Android Wear, dostanou čip od Intelu

Výrobce luxusních hodinek TAG Heuer oznámil, že ještě v letošním roce ve spolupráci se společnostmi Intel a Google vydá vlastní chytré hodinky, které poběží na operačním systému Android Wear.

Dohoda, která představuje novou éru spolupráce mezi švýcarskými hodináři a Silicon Valley, byla oficiálně oznámena v rámci veletrhu Baselworld. Během konference na pódiu vystoupili Jean-Claude Biver, prezident hodinářské divize LVMH Group a generání ředitel TAG Heuer, David Singleton, technologický ředitel Android Wear, a Michael Bell, viceprezident společnosti Intel a generální ředitel divize pro nová zařízení.

„Bylo by absurdní a arogantní uvěřit tomu, že bychom mohli vyvinout vlastní operační systém,“ uvedl Jean-Claude Biver na otázku v souvislosti s volbou platformy. Proto se firma spojila s Googlem a jeho platformou Android Wear. Hardware pro změnu zajistí společnost Intel.

Biver k novým chytrým hodinkám odmítl uvést jakékoli podrobnosti kromě toho, že půjde o první luxusní smartwatch s Android Wear na trhu a budou vydány v posledním čtvrtletí letošního roku.

V tuto chvíli není jasné, jak chytré hodinky budou vypadat, ale podle zákulisních informací by měly vycházet z designu hodinkové řady Carrera, kterou má švýcarská značka v nabídce. Oproti standardním hodinkám však budou mít řadu chytrých funkcí.

hodinky

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře