Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyInteraktivní web z dílny BBC: Cestujte až do středu planety Země

Interaktivní web z dílny BBC: Cestujte až do středu planety Země

Také jste snili o tom, jaké by to asi bylo, kdybyste se vydali do středu Země po vzoru knihy od Julese Verna? Na co byste narazili, co byste se asi tak dozvěděli? Pokud na tyto otázky chcete dostat pravdivé odpovědi, musíte navštívit interaktivní web BBC.

Interaktivní web vás zábavným způsobem poučí o fyzikálních zákonitostech včetně toho, že cesta do středu Země není možná nejen kvůli vysokým teplotám, ale i kvůli obrovskému tlaku, který na člověka pod zemským povrchem působí. A k tomu přidá obrovskou spoustu zajímavostí. Víte například, který živočich je nejhlouběji žijícím zvířetem v zemi? Nebo jak hluboko jsou položené některé člověkem vytvořené struktury jako jsou tunely metra, uhelné doly atd.? Že ne? Tak utíkejte na web a všechno shlédněte!

Interaktivní web z dílny BBC je bohužel k dispozici pouze v anglickém jazyce, ale doporučujeme vám, abyste si ho prohlédli i v případě, že anglicky nerozumíte. Některé doplňkové obrázky jsou velmi výmluvné.

bbc-web-2

Zdroj: BBC

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře