Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyT-Mobile jako první v ČR komerčně spustil VoLTE. Prvním podporovaným telefonem je...

T-Mobile jako první v ČR komerčně spustil VoLTE. Prvním podporovaným telefonem je Galaxy S5

T-Mobile spustil ve své síti jako první v Česku technologii Voice over LTE (VoLTE) umožňující standardní hovory v síti LTE. Prvním podporovaným zařízením je Samsung Galaxy S5, na zprovoznění v dalších typech telefonů operátor intenzivně pracuje společně s jejich výrobci.

Největšími výhodami VoLTE jsou velmi krátká doba spojení hovoru, zlepšení jeho kvality (i v porovnání s technologií HD Voice v síti 3G) a nižší spotřeba energie pro volání, respektive delší výdrž baterie.

V průběhu hovoru rovněž nedochází k omezení navázaných datových spojení, což přináší výhody například při současném používání online navigace a volání za jízdy v autě. V případě že uživatel opustí oblast pokrytou LTE, je hovor bez přerušení předán do 2G či 3G sítě (funkce SRVCC).

Od dnešního dne by se zákazníkům s podporovaným telefonem (Galaxy S5) měly začít objevovat výzvy k aktualizaci firmwaru, kterou provedou obvyklým způsobem. Operátor pak bude v následujících dnech VoLTE automaticky zpřístupňovat klientům na jejich stávajících telefonních číslech. Volání v LTE síti nespotřebovává datový limit a není za něj účtován žádný příplatek.

V první fázi bude technologie dostupná zákazníkům, kteří nevyužívají služby Privátní podnikové sítě nebo předplacenou službu Twist. V dalších fázích začne T-Mobile VoLTE zpřístupňovat všem klientům.

Bez-názvu1-500x276Zdroj: T-Mobile

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře