Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkySupercell kupuje tvůrce populární hry Badland

Supercell kupuje tvůrce populární hry Badland

Společnost Supercell, která se se proslavila on-line hitem Clash of Clans, kupuje většinový podíl ve vývojářském studiu Frogmind Games. Celý obchod má hodnotu 7,8 milionu dolarů, v přepočtu 187,5 milionu korun.

Firma Frogmind Games byla založena v roce 2012 a ve světě mobilních her si získala renomé zejména díky titulu Badland, který si připsal na svoje konto hned několik ocenění, jako například Apple Design Award a taky se stal hrou roku 2013.

Akvizice Frogmind Games ze strany Supercell je vcelku logickým krokem. Obě finské firmy spolu totiž již delší dobu na tvorbě mobilních her spolupracují.

Vývojářské studio Supercell vzniklo v roce 2010 v Helsinkách. Podnik založil svůj úspěch na tzv. free-to-play hrách. Jde o bezplatné hry, za jejichž stažení uživatelé neplatí ani korunu. Vylepšení však mohou nakupovat za reálné peníze.

Právě na tomto modelu je postaven veleúspěšný titul Clash of Clans, který se v posledních letech pravidelně umisťuje na předních příčkách nejoblíbenějších mobilních aplikací.

badland-5-800x444

Zdroj: VB

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře