Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyKdyž i iPhone 7 je příliš obyčejný. Provedení s diamanty stojí 12...

Když i iPhone 7 je příliš obyčejný. Provedení s diamanty stojí 12 milionů

Společnost Gresso připravila limitovanou edici iPhonu 7 s přízviskem Black Diamond. Označení dává tušit, že se při jeho výrobě diamanty a luxusními materiály nešetřilo. Prémiové provedení populárního smartphonu je určeno hlavně lidem, kteří nevědí co s penězi, chtějí se ukázat a tuctové zboží jim nevoní.

Obyčejný iPhone 7 má kdekdo, ale luxusní iPhone nabízí jen firma Gresso. Registrována je ve Švýcarsku, většinu prodejních míst má ale v Rusku. iPhone 7 Black Diamond má tělo vyrobeno z prémiového titanu třídy 5 a pokryto 1 450 černými diamanty (celkem 102 karátů). Pro výrobu charakteristického loga Applu a krajních rámečků telefonu bylo použito 18karátové zlato. Bezdrátová sluchátka AirPods, která jsou součástí balení, pak pokryvá 30 černých diamantů.

Gresso vyrobilo zatím pouze tři exempláře iPhonu 7 Black Diamond. Zhotovení každého kusu přitom trvalo zhruba osmnáct hodin, což se projevilo i v samotné ceně telefonu. Ta je stanovena na 500 tisíc dolarů, což je zhruba 12 milionů dolarů.

iphone7

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře