Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyKolik budou stát akční kamery GoPro Hero 5 Black a Hero 5...

Kolik budou stát akční kamery GoPro Hero 5 Black a Hero 5 Session?

Někteří tuzemští prodejci již zařadili do své nabídky nové akční kamery GoPro Hero 5 Session a Hero 5 Black. Ceny v rámci předobjednávky víceméně kopírují částky, za které se loni nabízeli předchůdci. Vyplývá to z informací srovnávače cen Heureka.cz.

Větší model Hero 5 Black obchody nabízí za 11 999 Kč. Hero 5 Session, tedy menší z obou novinek, pak lze předobjednat za 8 999 Kč. Fyzicky skladem by novinky měly být v průběhu října.

Kamerka Hero 5 Black dokáže pořídit 12Mpx fotografie, je vybavena dvoupalcovým dotykovým displejem, má vestavěnou GPS a může zachytit snímky ve formátu RAW nebo natáčet video v režimu (WDR). V dalších specifikacích najdeme optickou stabilizaci obrazu a schopnost zaznamenávat video ve 4K rozlišení při 30 snímcích za sekundu, v případě Full HD pak při 80 či 120 snímcích za sekundu. Co se týče baterie, Black má vyměnitelný 1 220mAh akumulátor.

Menší Hero 5 Session dostala do vínku 10Mpx snímač a videa dokáže natáčet ve 4K při 30 snímcích za sekundu. Oproti modelu Black chybí GPS a případní zájemci nedostanou ani podporu RAW/WDR a dotykový displej.

Obě kamerky přicházejí také s hlasovým ovládáním v sedmi podporovaných jazycích a stereo mikrofonem. Hero 5 Black se pak navíc může pochlubit i vodotěsností do hloubky 10 metrů, a to bez použití speciálního krytu.

gopro

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře