Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyBlackBerry oznámilo, že jako výrobce smartphonů končí

BlackBerry oznámilo, že jako výrobce smartphonů končí

BlackBerry končí s vývojem a výrobou chytrých telefonů. Firma uvedla, že se zaměří na software a služby, zatímco veškerý vývoj hardwaru přesune na externí spolenosti. Akcie kanadského podniku na zprávu zareagovaly silným růstem.

Generální ředitel BlackBerry John Chen chce firmu zaměřit na software, který používají podniky a vlády ke správě svých mobilních zařízení. Už dříve přesunul na externí společnost výrobu přístrojů a ukončil vlastní operační systém BlackBerry, který v nejnovějších dvou přístrojích nahradil systém Android.

Podle zveřejněných zpráv BlackBerry již uzavřelo první velkou licenční smlouvu s indonéskou společností BB Merah Putih. Ta bude vyrábět, distribuovat a propagovat její značkové přístroje v Indonésii.

Firma současně oznámila, že ve druhém fiskálním čtvrtletí vykázala čistou ztrátu 372 milionů dolarů (devět miliard Kč). Ve stejném období loňského roku BlackBerry hospodařilo se ziskem 51 milionů dolarů. Za letošní ztrátou jsou hlavně náklady na restrukturalizaci. Tržby se za tři měsíce do konce srpna snížily na 334 milionů dolarů z loňských 490 milionů dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře