Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyStrategy Analytics: Osm smartphonů z deseti běží na Androidu

Strategy Analytics: Osm smartphonů z deseti běží na Androidu

Poptávka po chytrých mobilních telefonech neustále roste. V posledním čtvrtletí se jich prodalo 229,6 milionu. Osm chytrých telefonů z deseti přitom běží na operačním systému Android. Krok dokáže držet jen iOS od Apple. Zbytek nestojí za řeč. Vyplývá to ze zprávy agentury Strategy Analytics.

Podle údajů společnosti Strategy Analytics, která se dlouhodobě zabývá výzkumem trhu s mobilními telefony, roste poptávka po chytrých mobilech. V posledním čtvrtletí loňského roku se jich prodalo na celém světě 229,6 milionu.

V meziročním srovnání to znamená nárůst o 47 procent. Celých 80 procent v tomto čtvrtletí patřilo Androidu, když se prodalo celkem 182,6 milionu telefonů s tímto operačním systémem.

S obrovským odstupem patří druhé místo iOS od Applu. Podle údajů Strategy Analytics se prodalo za poslední čtvrtletí 31,2 milionu přístrojů s iOS, což znamená 13,6 procenta trhu.

V posledním čtvrtletí zbylo na všechny ostatní operační systémy pouhých 6,9 procent trhu; 3,9 milionu z toho měla platforma Windows Phone.

strategyanalytics

Zdroj: StrategyAnalytics

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Nadpis by chtěl upravit, z matematického hlediska je to špatně. To by jinak měl Android 12.5%.

    • Presne ako píše Ondrej. Mňa to inak bodlo do očí.
      8 Z 10 tich bežia na androide – alebo 80 percent alebo 4/5.

      • Díky, nevím kam jsem dal po ranu hlavu, opraveno. Pěknou sobotu

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře