Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNejlepší Nokia Lumia 925 s hliníkovým rámem přijde na 13 990 Kč,...

Nejlepší Nokia Lumia 925 s hliníkovým rámem přijde na 13 990 Kč, v prodeji bude na konci srpna

Nokia včera společně s mobilními operátory oznámila termín zahájení prodeje chytrého telefonu Lumia 925 v České republice. Přístroj přijde na volný trh již koncem srpna. V nabídce jej v Česku budou mít také operátoři O2 a Vodafone, kteří prodej zahájí na přelomu srpna a září.

Předpokládaná cena smartphonu Nokia Lumia 925 ve volném prodeji bude 13 990 korun včetně DPH.

Výrobce vybavil nový telefon AMOLED displejem s úhlopříčkou 4,5 palce a rozlišením 768 × 1280 bodů. Ten před poškrábání chrání druhá generace krycího sklíčka Gorilla Glass.

Hardwarově je novinka totožná s modely Lumia 920 a Lumia 928. Mobil pohání dvoujádrový procesor, k dispozici je 1 GB operační paměti. O napájení se stará akumulátor s kapacitou 2000 mAh.

Lumia 925 má dva fotoaparáty. Zadní 8Mpx s optickou stabilizací obrazu a podporou technologie PureView a přední 1,2Mpx pro videohovory. Přítomný je na zadní straně také dvojitý diodový blesk.

Kvalita fotografií by měla být výborná zejména za špatných světelných podmínek.

V oblasti softwaru Lumia 925 poté nově nabídne sadu funkcí označovanou jako Smart Camera, která umožní snadno pořizovat a editovat fotografie s možností volby přednastavených režimů jako jsou nejlepší snímek, akční snímek či kontinuální ostření.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/L925/“/]

Zdroj: TZ Nokia

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře