Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyStatistiky O2: Češi už se nebojí v zahraničí volat ani datovat

Statistiky O2: Češi už se nebojí v zahraničí volat ani datovat

Ještě v roce 2012 využíval mobilní data v zahraničí pouhý zlomek zákazníků českých operátorů. Tento trend se ale podařilo zlomit. Dokládají to i provozní statistiky O2. Zatímco v roce 2012 přenesli zákazníci O2 v zahraničí 2,2 TB dat, v loňském roce to už byl více než pětinásobek.

„Naši zákazníci nejvíce datují v Německu, Itálii a Rakousku. V Německu se navíc datový provoz od minulého roku zdvojnásobil,“ říká Silvia Cieslarová, marketingová ředitelka pro mobilní segment v O2 Czech Republice. Svůj podíl na tom má nejen rostoucí podíl chytrých telefonů, ale i datové balíčky, které operátor nabízí. „Zájem o naše evropské datové balíčky meziročně vzrostl téměř o 100 %. Vrchol zaznamenáváme tradičně v období od července do září, menší špičku potom v průběhu jarních prázdnin, kdy Češi vyráží do tepla nebo jedou lyžovat do zahraničí,“ vysvětluje Cieslarová.

55a

Trend prodeje datových balíčků Evropa S, M, L

trendy_v_prodeji_datovych_balicku

Objem přenesených dat (TOP 10 destinací)

objem_prenesenych_dat

Nejlevnější datový balíček O2 pro Evropu s 25 MB dat stojí 50 korun. 1 MB tak vyjde na 2 Kč, což je třikrát méně, než cena 6,60 Kč, kterou stanovuje Evropská unie. Spotřebu dat má přitom zákazník plně pod kontrolou. Při vyčerpání 80 % svého datového limitu navíc obdrží notifikační SMS, to samé potom při vyčerpání celého balíčku. Další balíček si může kdykoli jednoduše objednat.

Přestože se počet zákazníků O2, kteří vyráží pravidelně do zahraničí, v loňském roce zásadně nezměnil, hlasový provoz zaznamenal nárůst o 18 %. Ve všech zemích Evropské unie a státech EFTA (Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Norsko a Island) mohou zákazníci posílat SMS zprávy, volat i přijímat hovory za 3,90 Kč. Cena přitom platí nejen na volání na česká, ale i na zahraniční telefonní čísla. Ceny jsou platné pro tarif  Volání bez hranic.

Snadnou správu roamingu umožňuje také aplikace O2 V zahraničí, která je k dispozici pro operační systémy Android, iOS, Blackberry i Windows Phone.

image_view2 2

Zdroj: O2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře