Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPlatit mobilem přes Facebook? Již v létě, oznámila Visa

Platit mobilem přes Facebook? Již v létě, oznámila Visa

Společnost Visa Europe významně rozšiřuje možnosti mobilního placení. Díky nově uzavřenému partnerství s firmou fastacash bude možné platit prostřednictvím sociálních médií. Bezpečnost prováděných plateb zároveň nově posílí jejich tokenizací.

Nově navázané partnerství umožní držitelům karet Visa provádět mezi sebou snadno platby v různých měnách skrze sociální sítě a chatovací platformy, jako jsou Facebook, Twitter, WhatsApp či LinkedIn. Postačí k tomu jen číslo mobilního telefonu.

Tato spolupráce se týká služby Visa Direct (dříve Visa Personal Payments), kterou Visa Europe nově rozšíří do většiny zemí, v nichž asociace působí (s výjimkou USA, Japonska a zemí pod sankcemi OFAC, Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv Ministerstva financí USA). Členské banky mohou jejím prostřednictvím nabízet svým klientům možnost rychle a snadno převádět peníze více než 500 milionům lidí v Evropě a téměř dvěma miliardám majitelů karet Visa po celém světě, a to pouze za použití čísla mobilního telefonu nebo čísla karty Visa. Bezpečnost těchto transakcí zaručuje řešení „fastalink“.

Při převodu peněz prostřednictvím Visa Direct zákazník využije aplikaci v mobilním telefonu či rozhraní poskytnuté jeho bankou, kam vloží převáděnou částku, zvolí kanál, jímž chce transakci uskutečnit, zadá cílový kontakt a osobu, která má být o transakci informována.

Rozšířenou službu Visa Direct, která bude dostupná ve 20 jazycích a bude nově podporovat různé měny, uvede Visa Europe letos v létě. Demo verze řešení Visa Direct bude představena na Světovém mobilním kongresu v Barceloně od 2. do 5. března.

Základem nových mobilních platebních řešení nabízených bude tokenizace. Technologie přinášející jeden z nejefektivnějších způsobů ochrany dat a obrany proti zneužití karet bude finančním institucím dostupná od poloviny dubna 2015.

59aZdroj: Visa

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře