Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyStatistika Androidu: Lollipop pomalu roste, už je na 21 % zařízení

Statistika Androidu: Lollipop pomalu roste, už je na 21 % zařízení

Je tady začátek září a to znamená, že Google zveřejnil aktualizované statistiky, které se věnují podílům jednotlivých verzí Androidu. Změny ve srovnání s předchozím měsícem jsou spíše kosmetické. Nejrozšířenější je KitKat, nejvíce pak posílila poslední oficiální verze – Lollipop.

Google publikoval nový přehled týkající se zastoupení jednotlivých verzí operačního systému Android. Čísla platná k 7. září ukazují především posilování verze Lollipop. Ta běží již na 21 % zařízení a oproti minulému měsíci si polepšila o 2,9 %.

Nejpoužívanější verzí operačního systému Android je s 39,1 % nadále KitKat. Následuje distribuce Jelly Bean, která má podíl 31,8 % a dnes již takřka zapomenutá verze Gingerbread s 4,1 %. Vůbec nejnižší zastoupení ve statistikách má verze Froyo, která debutovala v květnu roku 2010.

statistika_android

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře