Statistika Androidu: Lollipop pomalu roste, už je na 21 % zařízení


Statistika Androidu: Lollipop pomalu roste, už je na 21 % zařízení

Je tady začátek září a to znamená, že Google zveřejnil aktualizované statistiky, které se věnují podílům jednotlivých verzí Androidu. Změny ve srovnání s předchozím měsícem jsou spíše kosmetické. Nejrozšířenější je KitKat, nejvíce pak posílila poslední oficiální verze – Lollipop.

Google publikoval nový přehled týkající se zastoupení jednotlivých verzí operačního systému Android. Čísla platná k 7. září ukazují především posilování verze Lollipop. Ta běží již na 21 % zařízení a oproti minulému měsíci si polepšila o 2,9 %.

Nejpoužívanější verzí operačního systému Android je s 39,1 % nadále KitKat. Následuje distribuce Jelly Bean, která má podíl 31,8 % a dnes již takřka zapomenutá verze Gingerbread s 4,1 %. Vůbec nejnižší zastoupení ve statistikách má verze Froyo, která debutovala v květnu roku 2010.

statistika_android

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.