Špičková Nokia Lumia 930 se začne prodávat 8. července. Cena ještě klesla

Novinky

Na Facebooku českého zastoupení společnosti Nokia byla zveřejněna informace o dostupnosti Lumiae 930 na tuzemském trhu. Smartphone, který má ambice konkurovat špičkovým modelům s Androidem, se začne prodávat 8. července za doporučenou cenu 13 990 Kč s DPH.

Nová Lumia se objeví současně také v nabídce operátora O2 za 13 995 Kč. K dispozici zpočátku bude v černé a bílé barvě. Oranžová a zelená varianta dorazí později.

Základem smartphonu Lumia 930 je čtyřjádrový procesor Qualcomm MSM8974 taktovaný na 2,2 GHz, který má k dispozici 2 GB operační paměti. Pro uložení dat je přístroj vybavena 32GB úložným prostorem, ale protože využívá unibody konstrukci a nelze ho „otevřít“, slot pro microSD karty chybí.

Displej má úhlopříčku rovných pět palců a rozlišení Full HD 1 080 × 1 920 obrazových bodů). Fotoaparát patří do kategorie PureView. Má snímač s rozlišením dvacet megapixelů, optickou stabilizaci obrazu a optiku s označením Carl Zeiss.

Nokia Lumia 930 je prakticky totožná s modelem Lumia Icon, který byl odhalen v únoru.  Ten se prodává ale pouze ve Spojených státech.

L9360

 

Zdroj: Smartmania

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.