Android dál drtí konkurenci v USA. Nejvíce smartphonů prodal Apple


Android dál drtí konkurenci v USA. Nejvíce smartphonů prodal Apple

Tržní podíl androidu na americkém trhu se za poslední kvartál vůbec nezměnil. Naopak podíl Apple iOS se téměř 0,6 procenta zvýšil. Zjistila to společnost comScore. Nejpoužívanější aplikací v USA je Facebook.

Podle nejnovějších dat 51,6 % všech prodaných chytrých mobilů na americkém trhu v období únor až květen využívá systému Google Android. Apple posílil svůj vliv zejména na úkor BlackBerry, jehož tržní podíl se snížil o 0,6 % na 2,3 %. Třetí nejrozšířenější mobilní platformou v USA jsou Windows Phone s 3,4 %.

Největším prodejcem smartphonů ve Spojených státech je stále s velkou převahou firma Apple. Podle zprávy ji na tamním trhu patří podíl 41,9 %. Hrozbou by pro Apple v blízké budoucnosti mohla být značka Samsung. Ta během poslednícho čtvrtletí zvýšila svůj podíl o 0,8 % na 27,8 %. Trojskou v zámoří je LG, byť ztratilo 0,3 %.

Výzkumníci comScore zmapovali také nejpoužívynější mobilní aplikace pro Android a iOS. První trojku tvoří Facebook, Google Play a YouTube (osobní poznámka: docela by mě zajímalo, kam se zatoulal obchod App Store?)

1 23

Zdroj: comScore

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.