Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkyO2 zkouší na jihozápadě Vysočiny LTE Advanced (LTE-A)

O2 zkouší na jihozápadě Vysočiny LTE Advanced (LTE-A)

O2 v tiskové zprávě oznámilo, že se přidává k T-Mobile a Vodafone, a do své sítě ve vybraných lokalitách nasazuje technologii LTE Advanced (LTE-A). Ta umožňuje využít více frekvenčních pásem současně, což ještě zvýší maximální rychlosti.

Tato technologie je již nyní nasazena ve veřejném provozu, a to na jihozápadě kraje Vysočina. Díky využití dostupných pásem o šíři 10 a 5 MHz zde lze s patřičnými přístroji využít při stahování dat rychlost až 112 Mb/s. O2 dále testuje také využití celé šířky frekvenčních pásem v rozsahu 10 + 15 MHz. To umožní stahování dat až rychlostí 185 Mb/s.

„Nyní pracujeme především na pokrývání co největšího území signálem 4G LTE, nicméně naši infrastrukturu již připravujeme na další zrychlování. I kvůli tomu jsme ve vybrané lokalitě spustili technologii LTE Advanced, abychom v praxi vyzkoušeli její možnosti,“ říká Petr Slováček, ředitel divize Provoz společnosti O2 Czech Republic.

Výhody LTE Advanced mohou využívat všichni zákazníci s libovolným datovým tarifem od O2. Je pouze potřeba využívat zařízení s podporou LTE a také nový typ SIM karty- tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

561a-620x429

Zdroj: TZ O2

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře