Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkySpekulace už začínají. Samsung Galaxy S IV má podporovat stylus S-Pen. K...

Spekulace už začínají. Samsung Galaxy S IV má podporovat stylus S-Pen. K uvedení dojde už v dubnu?

Samsung Galaxy S IV se pomalu stává nejdiskutovanějším smartphonem v mobilním světě. Server GSMArena přinesl další ?zaručené? informace o čtvrté generaci populárního Samsungu. Tentokrát se spekulace týkají toho, že nový model bude podporovat speciální dotykové pero S-Pen, které již známe z modelové řady Galaxy Note.

Tyto domněnky se nakonec ukážou asi jako liché, není totiž mnoho důvodů, proč by stylus neměl zůstat výsadou modelů Note. U nich ho můžeme považovat za jeden z hlavních prodejních argumentů.

Samsung Galaxy S IV má pracovat s čtyřjádrem Exynos 5440 vyrobeným 28nm HP (high performance) high-k metal gate (HKMG) postupem. Obrazovka, patrně typu Super AMOLED, s úhlopříčkou 5 palců, se pochlubí rozlišením 1920 × 1080 pixelů.

Pro momentky bude jistě dostačující třináctimegapixelový fotoaparát. Operační paměť má mít dnes standardní velikost 2 GB.  K uvedení na trh má dojít už v dubnu!

Jediné, co lze dnes ale s jistotou tvrdit, je použitý operační systém Android Jelly Bean. Jiná verze je nepravděpodobná.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře