Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyHuawei se pochlubil obřím mobilem Ascend Mate s 6,1palcovým displejem

Huawei se pochlubil obřím mobilem Ascend Mate s 6,1palcovým displejem

Pouze několik dnů zbývá do zahájení veletrhu CES 2013, kde společnost Huawei představí monstrózní smartphone Ascend Mate s 6,1palcovým displejem. Na webu se mezitím stihlo objevit už několik fotografií nového modelu, který spíše než telefon připomíná podměrečný tablet.

CES začíná v americkém městě Las Vegas 8. ledna a kromě Huawei zde své novinky představí i ostatní výrobci. Hybrid Ascend Mate nabídne 6,1palcovou obrazovku s Full HD rozlišením 1920 × 1080 obrazových bodů, která je založena na technologii LTPS.

Přerostlý model používá čtyřjádrový procesor HiSilicon K3V3 taktovaný na frekvenci 1,8 GHz. Operačním systémem je Android, pravděpodobně ve verzi 4.0.x Ice Cream Sandwich. I když kdo ví, třeba nás výrobce překvapí novější variantou Jelly Bean.

Telefon má být tlustý pouze 9,9 milimetru a podle toho, co se o něm zatím ví, i poměrně lehký. O jeho výdrž se postará obří baterie s kapacitou 4000 mAh.

Na čínském trhu se začne nový Huawei prodávat za cenu kolem 3000 juanů, to jest v přepočtu za zhruba 9000 korun.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Ascend Mate /“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře