Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkySpekulace: HTC Volantis bude první zástupce programu Android Silver. Prototyp tabletu má...

Spekulace: HTC Volantis bude první zástupce programu Android Silver. Prototyp tabletu má 5 GB RAM

Chystaný tablet HTC Volantis není úplnou neznámou. Jeho předpokládané parametry a rendery totiž již na internet před časem unikly. Nyní příchází s novými informacemi twitterový uživatel @evleaks.

O tom, že HTC plánuje velkolepý návrat na pole tabletů s Androidem, jsme psali již několikrát. Teď ostře sledovaný účet @evleaks na Twitteru tvrdí, že render, který byl uveřejněn před několika týdny a na němž lze údajný Volantis vidět, je podvrh.

„Mistr úniků“ Evan Blass v tweetu dále přidává informace o výbavě chystané novinky. Přístroj by měl mít 8,9palcový displej s rozlišením 1 600 × 2 560 pixelů. O výkon se postará výkonný čipset nVidia Tegra K1. Fotoaparát by měl zvládat natáčet Full HD video. Jeho rozlišení bude pět nebo osm megapixelů.

Na čelní straně tabletu se po vzoru telefonů edice One stereo mají nacházet reproduktory BoomSound. Interní úložiště dostane velikost 64 GB. Testovací vzorek chystaného přístroje byl údajně vybaven RAM v kapacitě 5 GB. Velikost operační paměti však asi ještě finální a dá se očekávat, že dojde její úpravě a to směrem dolů. Použití 5 GB nedává totiž žádný smysl. Takto velká RAM by tablet akorát prodražovala.

Novinka HTC Volantis se podle všeho stane prvním zástupcem nového programu Android Silver, což vyvrací předchozí zprávy, které tvrdily, že půjde o zástupce řady Nexus, čili nový Nexus 9.

htc-volantis-nexus-9-tablet

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře