Pondělí, 1 července, 2024
DomůNovinkySoutěž Master Internet o nejlepší mobilní aplikaci zná svého vítěze

Soutěž Master Internet o nejlepší mobilní aplikaci zná svého vítěze

Máte v hlavě nápad na mobilní aplikaci? Student Vladimír Eliáš si v listopadu loňského roku řekl „ano, mám“ a dnes podepsal investorskou smlouvu s provozním ředitelem Master Internet Filipem Špačkem. Symbolicky tak převzal výhru ve výši sto tisíc korun v hotovosti a až pět milionů na vývoj aplikace.

„Naše softwarová divize pomůže Vladimíru Eliášovi uvést mobilní aplikaci na trh. Díky úzké spolupráci s Master inkubátorem divize MasterAPP bude mít pan Eliáš jako autor nápadu stále možnost sledovat a podílet se na vývoji výsledného produktu,“ říká Špaček.

Vítěznou aplikaci studenta fakulty informatiky vysokého učení technického lze zařadit do kategorií zdraví a životní styl. Svým zaměřením by mohla zjednodušit každodenní život většiny nejen českých rodin. „Věříme, že se vývojářům softwarové divize podaří aplikaci během tohoto léta dokončit, aby ji po prázdninách mohli začít používat první uživatelé,“ komentuje ředitel Špaček. Doplňuje také, že prvním trhem, na který s aplikací plánují vstoupit, je Česko a poté i nejbližší evropské státy.

Hodnotící komise, která při finálovém kole vybírala z desítky ambiciózních nápadů, rozhodla o vítězi jednohlasně už v první polovině března tohoto roku. V průběhu dalších týdnů probíhala jednání nad přesnou podobou investorské smlouvy, která vyhlášení vítěze mírně pozdržela.

Master Internet již dříve avizoval, že plánuje podpořit všechny nápady, které porota vyhodnotí jako smysluplné. Kromě vítězné aplikace tak v inkubátoru softwarové divize MasterAPP začnou vznikat i minimálně další dvě, jejichž autoři oslovili hodnotící porotu svými neotřelými nápady a propracovaným business plánem.

Soutěž o nejlepší nápad na mobilní aplikaci byla vyhlášena loni na podzim. Jejím cílem bylo podpořit začínající startupy a pomoci vdechnout jejich snům život. Po úspěchu prvního ročníku nevylučuje Špaček její opakování, a to ještě letos.

Filip_Špaček_Vladimír_Eliáš

Zdroj: MI TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře