Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySouboj mobilních čipů: Tegra 3 proti Snapdragonu S4. Kdo je vítěz?

Souboj mobilních čipů: Tegra 3 proti Snapdragonu S4. Kdo je vítěz?

nVidia představila před několika měsíci už třetí generaci své mobilní platformy Tegra. V současné době jde o jedno z nejvýkonnějších, ne-li vůbec nejvýkonnější mobilní SoC řešení na trhu, které adoptuje stále více zařízení. Je ale opravdu tak výkonné, jak tvrdí samotný kalifornský výrobce?

Nebudeme se nyní věnovat kontroverznímu tvrzení Applu, který na své tiskové konferenci zmínil, že jeho ultramobilní čip A5X je až 4krát výkonnější než Tegra 3, ale srovnání s další konkurenční platformou ? Snapdragonem S4 s dvojicí jader typu Krait.

SoC nVidie pohání supersmartphone One X, zatímco čipset do bratrského modelu One S dodal Qualcomm.

Protože my ani jedno ze těchto zařízení v redakci zatím nemáme (ale na jedno z nich už se moc těšíme ,-), podívejme se nyní, jak si obě mobilní platformy vedly v recenzi, kterou zveřejnil technologický web TechnoBuffalo.

Jeho redaktoři otestovali schopnosti obou SoC v celé řadě známých i méně známých testů. Zkušení Androiďáci jistě znají benchmarky jako AnTuTu, SmartBench 2012 a další.

Pokud budeme naměřeným výsledkům věřit, je nad slunce zřejmé, že vítězem je Tegra 3, a to i přesto, že je postavena na starší architektuře Cortex A9.

Hledáte-li dnes smartphone nebo tablet, od kterého požadujete vysoký výkon, protože rádi hrajete hry (zde je nutno brát v potaz optimalizaci nejlepších herních titulů pro Tegru vzhledem k spolupráci nVidie s vývojáři), a potenciál do budoucna, jsou zařízení s Tegrou 3 tím pravým pro vás. Výkonnostní nadvládu zeleného kryptonitu zatím neukončil ani Snapdragon S4.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Tegra 3/“/]

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře