Neděle, 14 dubna, 2024
DomůRecenzede Blob Revolution ? gelový slizoun přichází

de Blob Revolution ? gelový slizoun přichází

Hledáte hru, která by vás zabavila, nevyplenila vaši peněženku, potrápila vaše mozkové závity a ještě k tomu vás zaujala grafikou? Tak již nehledejte, právě jste ji našli. De Blob: Revolution přichází s úžasnou grafikou, skvělou hratelností a dobrým nápadem jak zaujmout hráče, který jsem zatím v jiné hře neviděl.

Za vývojem této logické hry stojí známé studio THQ, které stvořilo mnoho výborných titulů na PC a videoherní konzole (například herní série Need for Speed, Homefront, Darksiders, atp.) . A de Blob: Revolution je pouze důkazem toho, že do čeho se vývojáři tohoto studia pustí, to stojí opravdu za to.

Po zmáčknutí tlačítka Play, nás hra přenese do krátkého Prologu, ve kterém nás seznámí podivná gelová kreatura, připomínající králíka, s tím, co se bude ve hře odehrávat a proč.

Vžijeme se do role podobného stvoření a dáte se do křížku s jistou I.N.K.T. korporací, která vydala zákon ?Barva je zločin!? a vysála z vašeho města Chroma veškerou barvu, radost a zajímavost.

Vaším úkolem není nic jiného než podlou korporaci zneškodnit, osvobodit nebohé spoluobčany ?Graydiany? a navrátit městu jeho zašlou slávu a barvu.

Hratelnost 8/10

Po prologu na nás vykoukne živé a barevné menu, ve kterém si vybereme, který z režimů hry si chceme zahrát ? celkem máte na výběr z tří možností: Rescue, Speed Rescue a INKT Chase. V každé z nich, máte za úkol dostat se k cíli v podobě díry do dalšího podlaží a to tak, že přejíždíme prstem po displeji a kreslíme cestu skrze bludiště tvořené zábranami.

V módu Rescue, však také musíme zachránit co nejvíce našich přátel, čímž vzrůstá obtížnost. Za každého Graydiana dostanete body, které vám posléze umožní odemknutí vyšších obtížností a módů. V celé hře platí jednoduché pravidlo ? čím vyšší obtížnost, tím více bodů.

Body se nám zobrazují v pěkném grafu, kde vidíte, jak si přilepšujeme ve třech základních faktorech: rychlosti, obtížnosti a úspěšnosti při zachraňování Graydianů. To vše se nakonec promítne v tom, za jak dlouho se vám zpřístupní další režim, popřípadě obtížnost.

Speed Rescue, jak již název napovídá, je režim, kde jde hlavně o rychlost. Celou mapu musíte proklouzat v určitém časovém limitu. A pokud se vám to zdá lehké, nezapomeňte také na chudáčky Graydiany, které byste kvůli bodů určitě neměli nechat napospas.

Pokud se vám i Speed Rescue bude zdát jako procházka růžovým sadem, je zde pak závěrečný INKT Chase mód, který vás přenese přímo do centra podlé korporace INKT.

Skloubí v sobě oba předchozí módy, tudíž budeme muset zachraňovat Graydiany na čas. Budete se muset ale vypořádat s nebezpečím v podobě vojáků INKT, kteří vaše záchranné plány budou snažit zmařit.

Jelikož ve hře nepřibývají žádné prvky a příběh se nijak nevyvíjí, přičemž vaším cílem je pouze nastřádat co nejvíce bodů, musíme s body trochu dolů.

Hra je Xbox LIVE titulem, což znamená, že máme také dostupné achievementy, které čekají jen na to, abychom je splnili.

Grafické zpracování 10/10

Mám poměrně slabost pro tento styl grafického zpracování, který se ve hrách neobjevuje zrovna často, i když si osobně myslím, že takto zpracované hry vypadají 100 krát lépe, než nepovedené pokusy o převratnou 3D grafiku. Animace jsou svěží, plynulé a krásné.

Co více dodat? Snad jen to, že menu je také velmi dobře zpracované, vykreslení postav je skvělé, dialogy jsou vtipné a hra běží naprosto bez kousání. De Blob: Revolution se společně s Max & the Magic Marker řadí mezi mnou nejlépe hodnocené hry. Inu, v jednoduchosti je krása.

Opravdu bych chtěl vyzdvihnout povedené zpracování postaviček ve hře ? Graydiani jsou skvěle navrhnutí a nechybí jim ani animace, koneckonců jako všem předmětům ve hře.

Zvuky 5/10

Zde nastalo jediné zklamání ze hry. Písnička, která dotváří atmosféru, je sice opravdu povedená, ale po hodině hraní a neustálého poslouchání jedné a té samé skladby, nám už tak perfektní nepřijde.

Kdyby byla ve hře alespoň nějaký počet skladeb, klidně i instrumentálních, hra by byla okamžité lepší. Samotné ozvučení animací  mohlo být také výrazně lepší.

Ovládání 10/10

Ovládání nemám naprosto co vytknout, nikde nic nezaváží a ovládání je tak jednoduché, že by ji snad dokázal hrát i cvičený šimpanz. Dokonce by se vám nemělo stát ani to, že byste snad minuli vybranou cestu, kterou by měl váš Blob jít.

WP telefony disponují poměrně velkými displeji a navíc hrací pole nemá nějaké extrémně mrňavé rozměry, takže i chlapi s pořádnýma ?prackami? nebudou mít problém.

Celkem 8/10

Hra po sobě zanechala opravdu pozitivní odezvu, a tak ji mohu jen doporučit. Grafika je skvělá, ovládání bezchybné, příběh sice jednoduchý, ale svou funkci plní. Bohužel soundtrack není dotažený a hra by mohla být trochu více různorodá.

De Blob: Revolution mě zabavil na pár hodin, ale že bych u ní proseděl celé dny jako například v případě NFS: Hot Pursuit, to opravdu ne. Myslím si, že vývojáři z THQ měli opravdu dobrý a neotřelý nápad, který jsem v žádné hře, kterou jsem dosud hrál, neviděl.

Postavičky jsem si doslova zamiloval ? jednotky, které vás pronásledují, vypadají naprosto skvěle a postavičky, které vás provázejí, vypadají také více než dobře.

Například ?králík?, který vás provází skrze Speed Rescue mód mi silně připomínal Usaina Bolta. De Blob: Revolution je stále k mání za pouhých 21 korun díky Velikonoční slevě od Microsoftu, takže neváhejte a stahujte, než akce skončí.

Pokud jste však stále na vážkách, nebojte se zkusit free (trialovou) verzi. Hra je dostupná také pro jablečná zařízení za necelé 3 dolary.

  • + neotřelý nápad
  • + cena
  • + grafika
  • krátký příběh
  • po čase se hra stane monotónní

Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře