Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkySony představilo CMOS snímač Exmor RS IMX230 s ostřením ze zracadlovek

Sony představilo CMOS snímač Exmor RS IMX230 s ostřením ze zracadlovek

Japonská společnost Sony představila svůj nový fotosenzor Exmor RS IMX230, který je vybavený autofocusem s fázovou detekcí v rovině obrazu. To umožní telefonům a tabletům bleskurychle zaostřit i na rychle se pohybující objekty.

Již tak nebude žádný problém vyfotit pěkný ostrý snímek třeba i za jízdy v automobilu. Pro ostření má nový hi-tech čip celkem k dispozici 192 bodů.

Rozlišení RS IMX230 s Bayerovou maskou je 5 344 × 4 016 pixelů neboli 21 megapixelu. Snímač podporuje záznam videa v rozlišení 4 096 × 2 160 px při třiceti snímcích za sekundu s i bez HDR. Full HD video umí pořídit maximálně při 60 snímcích za sekundu. HD video pak umožňuje natáčet v kvalitě 120 snímků za sekundu.

Sériová výroba RS IMX230 bude zahájena příští rok na jaře a je vysoce pravděpodobné, že 21Mpx varianta nového čipu se poprvé objeví v mobilním telefonu Xperia Z4. Pro střední třídu Sony připravuje 16Mpx modul se stejnými funkcemi.

img02

img03

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře